Wiadomości Parafialne - 1215/2022/12/04

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Adwentu:
    • ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła udzielamy pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie;
    • po Mszach Św. możemy nabywać świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom;
    • przed kościołem – do godziny 14:15 – trwa kiermasz książek katolickich pod hasłem PODARUJ BLISKIEMU DOBRĄ KSIĄŻKĘ;
    • jak co roku do kosza CARITAS – wystawionego przed ołtarzem Św. Antoniego – możemy przynosić produkty żywnościowe przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich parafian;
    •  trwa nadal zbiórka zabawek i odzieży zimowej dla sierot w wieku do 15 lat z terenów objętych działaniami wojennymi w Ukrainie. Prosimy o przynoszenie czystych i niezniszczonych rzeczy do księgarenki lub zakrystii.
  2. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 6:45.
  3. W czwartek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Osobę, która zamawiała przed kilkoma miesiącami intencję Mszy Św. porannej przepraszamy i informujemy, że Msza Św. rozpocznie się 15 minut wcześniej, tzn. o 6:45. Od 12:00 do 13:00 wspólna modlitwa – adoracja: GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy do modlitwy Akatystem wraz z Chórem Parafialnym.
  4. W sobotę – 10 grudnia – zbiórka służby liturgicznej o godz. 9:00.
  5. Za tydzień – wyjątkowo w drugą niedzielę miesiąca 11 grudnia – Msza Św. i spotkanie dla Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców o 16:00 w kościele. Tego dnia w naszej parafii również Oazowy Dzień Wspólnoty, który rozpocznie się Mszą Św. o 14:15 w kościele.
  6. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni:
    • 05/12/2022 poniedziałek, od 16:00
      • Bambusowa
      • Kędzierzyńska
      • Kłodzka
  7. Informację o porządku całej wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń przed kościołem i kancelarią. Przez najbliższe dwa tygodnie w kolędzie będzie nam pomagał Ks. Sławomir Brajczewski – obecny Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku. Z racji kolędy:
    • kancelaria parafialna do 16 grudnia czynna będzie tylko rano. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny;
    • są jeszcze wolne intencje na Roratach. Msze Św. wieczorne będzie sprawował Ks. Stanisław z DDKE w Otwocku;
    • spowiedź w dni powszednie kilkanaście minut przed Mszą Św.
  8. W imieniu Dzieci, Rodziców i Wychowawców z TPD składamy serdeczne i gorące podziękowania wszystkim, którzy zakupili przygotowane przez Dzieci Lampiony Adwentowe. Była to wspaniała okazja dla wychowanków do nauki odpowiedzialności, pracy dla wspólnego dobra oraz przygotowania na rozpoczynający się czas adwentu i zrozumienie jego sensu oraz wymiaru.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Adama Adamusa. Wieczny odpoczynek…