Wiadomości Parafialne - 1216/2022/12/11

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Adwentu:
    • rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin;
    • opłatki do nabycia w zakrystii;
    • przed kościołem nasi ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko na stół wigilijny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszej służby liturgicznej;
    • Msza św. i spotkanie dla Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców o 16:00 w kościele;
    • Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie rozpocznie się o 14:15 w kościele;
    • po Mszy Św. wieczornej Falenickie Towarzystwo Kulturalne zaprasza do naszego kościoła na koncert adwentowy.
  2. Roraty od poniedziałku do soboty włącznie o 6:45.
  3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę – 14 grudnia – na modlitwę różańcową o godz. 17:00, Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie w domu parafialnym.
  4. W tym tygodniu spotkanie kręgu biblijnego odbędzie się w czwartek o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże.
  5. W piątek – 16 grudnia – zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św o godzinie 18:00 a następnie na spotkanie.
  6. W sobotę – 17 grudnia – zapraszamy na wyjazd do naszego seminarium na sztukę kleryków pt. Pinokio. Wyjazd Autokarem o 13:30 spod kościoła. Koszt przejazdu to 10 zł. Sztuka jest bezpłatna, po sztuce klerycy zbierają dobrowolne ofiary, który przeznaczą na wyjazd studyjny. Zapisy w zakrystii.
  7. Parafialny Caritas serdecznie dziękuje za ofiarność parafian przy ostatniej zbiórce. W czwartek na Ukrainę pojechał transport z 32 workami ubrań i 4 pudłami zabawek dla sierot z terenów wojennych. Zachęcamy do nabywania książek katolickich w naszej parafialnej księgarence – może to być pomysł na świąteczny prezent. Świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – znów dostępne w księgarence. Jak co roku do kosza CARITAS – wystawionego przed ołtarzem Św. Antoniego – możemy przynosić produkty żywnościowe przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich parafian.
  8. Program kolędy na najbliższy tydzień
      • Napoleona Bonaparte
      • Techniczna
    • 16/12/2022 piątek, od 16:00
      • Patriotów (nry parzyste i nieparzyste)
    • 17/12/2022 sobota, od 10:00
      • Dmuchawcowa
      • Gruntowa
      • Kamieńskiego
  9. Informację o porządku całej wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej parafii oraz na tablicach ogłoszeń przed kościołem i kancelarią. Przez najbliższe dwa tygodnie w kolędzie będzie nam pomagał Ks. Sławomir Brajczewski – obecny Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Rudzienku. Z racji kolędy:
    • kancelaria parafialna do 16 grudnia czynna będzie tylko rano. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny;
    • są jeszcze wolne intencje na Roratach. Msze Św. wieczorne będzie sprawował Ks. Stanisław z DDKE w Otwocku;
    • spowiedź w dni powszednie kilkanaście minut przed Mszą Św.
  10. Za tydzień – w IV Niedzielę Adwentu 18 grudnia – rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. W niedzielę Msze Św. z naukami o 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Modlitewno–muzyczne uwielbienie z modlitwą wstawienniczą oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 19:00. W poniedziałek i wtorek – 19 i 20 grudnia – roraty o 6:45; Msze św. z naukami o 11:00, 18:00 i 19:30. We wszystkie trzy dni o 15:00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy Św. wieczornej o 18:00. Różaniec o 17:30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas Mszy Świętych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Michał Dziedzic – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
  11. 31 grudnia zapraszamy na Sylwestra po Bożemu. Oferta jest bardzo rodzinna. Dla Dzieci będą przygotowane dwie sale na kino, przekąski i miejsce do zabawy. Dorosłych zapraszamy na parkiet i na długie rozmowy w salkach na dole. Wpisowe od rodziny to 20zl i przekąski we własnym zakresie. Zapisy u ks. Radosława. Sylwestra po Bożemu zaczniemy od Mszy i nabożeństwa dziękczynnego o godz. 18:00.
  12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Barbarę Ulanowską – Wypych i Marka Brylla. Wieczny odpoczynek…