Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1223/2023/01/29

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa z modlitwą wstawienniczą.
 2. W najbliższym tygodniu:
  • w czwartek – 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – MB GROMNICZNEJ: Dzień Życia Konsekrowanego – święto patronalne zakonów żeńskich i męskich. Msze święte o godzinie 7:00, 10:00 i 18:00. Poświęcenie świec na początku każdej Mszy św. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na zakony klauzurowe. Po Mszy św. o 18:00 i nabożeństwie o powołania serdecznie zapraszam Rodziców Dzieci klas trzecich oraz wszystkich chętnych do pomocy w rozbieraniu szopki, dekoracji, choinek i porządkowaniu świątyni;
  • w I piątek miesiąca – 3 lutego – od godziny 10:00 wizyta sakramentalna u chorych w ich domach, o 15:00 Msza św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja i możliwość spowiedzi do Mszy św. o 18:00;
  • w I sobotę miesiąca – 4 lutego – po Mszy św. o 7:00 spotkanie dla Koła Różańcowego: wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska i katecheza. O godz. 9:00 zbiórka służby liturgicznej. Ponadto tego dnia serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami na bal karnawałowy, który odbędzie się w godzinach od 15:00 do 17:00 w sali parafialnej. Hasło tegorocznego balu to Wesoła Arka Noego. Mile widziane przebrania za zwierzątko lub roślinę. Także rodziców prosimy o strój zielony lub związany z przyrodą. Poczęstunek składkowy - prosimy o przyniesienie drobnej przekąski lub napoju. Bilet wstępu 5 zł (na materiały potrzebne do przygotowania zabawy). Zapisy SMS-owe oraz więcej informacji pod numerem telefonu 505 030 136.
 3. Za tydzień – wyjątkowo (!!!) w I niedzielę miesiąca – 5 lutego – Msza Św. i spotkanie dla Dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św. oraz ich Rodziców o 16:00 w kościele.
 4. Z racji zbliżającego się wspomnienia świętego Walentego, serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych, narzeczonych, małżonków i tych, którzy ciągle szukają miłości na Mszę świętą 12 lutego o godzinie 11:30. Na Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo narzeczonych oraz pierścionków a także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 5. Serdecznie zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym. Poszukujemy zaangażowanych amatorów i profesjonalistów (szczególnie panów) - nie wymagamy umiejętności czytania nut i doświadczenia chóralnego (choć są one mile widziane). Próby odbywają się w czwartki w domu parafialnym. Zapisy i więcej informacji u pana organisty osobiście lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Elżbietę Echt i Jacka Jarkowskiego. Wieczny odpoczynek…