Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1226/2023/02/19

Ogłoszenia parafialne

  1. Wychodząc z kościoła – ofiarami składanymi do puszki – wspieramy dzisiaj nasz parafialny CARITAS.
  2. Środą Popielcową – 22 lutego – rozpoczynamy WIELKI POST. Msze św. (połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia) o godzinie 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy (wykluczenie pokarmów mięsnych) oraz ilościowy: jeden posiłek „do syta” i nieco pokarmu rano i wieczorem.  Post jakościowy obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, natomiast dodatkowo ilościowy – wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Rozpoczynają się również
    kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: DROGI KRZYŻOWEJ w każdy piątek (najbliższe 24 lutego) o 17:15 dla dzieci i o 18:45 dla młodzieży i dorosłych oraz  GORZKICH ŻALI w niedziele o godzinie 17:15.
  4. Ofiary, które zostaną zebrane na tacę w przyszłą niedzielę – 26 lutego – przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów ogrzewania.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.