Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1228/2023/03/05

Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiaj – w II niedzielę Wielkiego Postu – ofiarami składanymi do puszki po Mszach Świętych wspieramy dzieło misyjne Ad gentes.
  2. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze sobą skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, a w księgarence parafialnej dostępne są już świece wielkanocne i książeczki Oremus na marzec.
  3. W sobotę – 11 marca o 9:00 – spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest lista dla tych, którzy planują wziąć w niej udział. Prosimy o  wpisywanie się na nią.
  4. Za tydzień – w niedzielę 12 marca – ofiarami składanymi do puszki po Mszach Świętych będziemy wspierać Służbę Liturgiczną naszej parafii. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd.
  5. W sobotę – 18 marca – serdecznie zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Mężczyzn i Kobiet, Mam i Ojców. Część dla Panów rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 7:00, a zakończy około 10:00. Temat dnia skupienia: Życie codzienne na chwałę Bożą. Jak zwrócić się ku Niemu bardziej niż ku sobie? Modlitwa jako słuchanie i wielbienie Boga. Część dla Pań rozpocznie się o godzinie 15:00 w kościele, a zakończy ok 19:00. Temat dnia skupienia: Miłości pragnę, nie krwawej ofiary. O przebaczeniu słów kilka. W programie: Msza Święta, Koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec, konferencja, mini warsztaty, adoracja z możliwością spowiedzi. Dzień skupienia poprowadzi Ksiądz Radosław.
  6. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w IV niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca. Szczegółowy program za tydzień, a od dzisiaj na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.
  7. Zapraszamy na pokaz filmu OPIEKUN, który organizuje nasza parafia w kinie w Falenicy. Seanse odbędą się w poniedziałek 6 marca o godzinie 12:00, we wtorek 14 marca o godzinie 20:30 oraz w środę 15 marca o 18:30 . Bilety w cenie 19 zł. Zapisy pod numerem telefonu 790 421 191.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Nojszewską i Eugeniusza Łukaszewicza. Wieczny odpoczynek…