Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1230/2023/03/19

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj ofiarami składanymi do puszki przed kościołem wspieramy najuboższych Parafian, którymi opiekuję się parafialny Caritas. Nadal można zabrać skarbonkę na jałmużnę wielkopostną.
 2. Rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Poprowadzą je s. Katarzyna Mróz, Elżbietanka (dla dzieci) oraz Ks. Marek Wodawski (dla dorosłych). Dzisiaj nauki dla dorosłych na Mszach św. o 8:00, 10:00 i 13:00, dla starszej młodzieży o 18:00, dla dzieci z rodzicami o 11:30 i 16:00. Gorzkie Żale z nauką pasyjną o 17:15. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez grupę zaprzyjaźnionej młodzieży. Pierwszy dzień rekolekcji zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21:00. W poniedziałek, wtorek i środę – 20, 21 i 22 marca – Msze św. rekolekcyjne o 7:00, 12:00, 18:00 i 19:30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 124 będą miały swoje spotkania o 9:00 i 10:30. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15:00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 18:00. Spowiedź we wtorek i środę podczas Mszy św. i nauk rekolekcyjnych.  Szczegółowy program rekolekcji na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. SERDECZNIE ZAPRASZAMY! W najbliższy poniedziałek i środę KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna.
 3. Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, a w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 4. Spotkanie ministrantów w sobotę 25 marca o godzinie 9:00.
 5. Do 2 kwietnia w naszej Katedrze istnieje możliwość zobaczenia wystawy obrazów Jezusa Miłosiernego, przedstawionych w różnej wizji artystycznej. Z naszej parafii będzie
  zorganizowany wyjazd w sobotę 1 kwietnia o godzinie 11:30. Cena przejazdu to 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 6. W październiku tego roku planujemy pielgrzymkę do Włoch – do Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio, a w przyszłym roku w styczniu w okresie ferii pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach przy wyjściu z Kościoła. Prosimy osoby chętne, aby zgłaszały się do Ks. Radosława.
 7. Świece wielkanocne oraz książeczki Oremus na kwiecień  dostępne w księgarence Caritas.
 8. Za tydzień – w niedzielę 26 marca – Msza św. wieczorna z udziałem chóru FLAMINAE. Po Mszy św. Chór zaprasza na koncert pieśni pasyjnych. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczymy na pokrycie kosztów ogrzewania.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Mariana Łuszczyka. Wieczny odpoczynek…