Wiadomości Parafialne - 1232/2023/04/02

1. Dzisiaj – w NIEDZIELĘ PALMOWĄ – rozpoczynamy Wielki Tydzień: poświęcenie palm przed każdą Mszą św. Wychodząc z kościoła tradycyjnie złóżmy ofiarę na kwiaty – dekoracje do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dochód ze sprzedaży palm, które przed kościołem poleca Parafialny Caritas przeznaczony będzie na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Natomiast Ministranci oferują baranki do wielkanocnego koszyczka. Dzisiaj oraz w Święta Wielkanocne Księgarenka będzie nieczynna. Po Mszy Św. wieczornej Uwielbienie – Falenica dla Jezusa.
  2. Święte Triduum Paschalne
    • 6 kwietnia – Wielki Czwartek: nie będzie Mszy św. o godz. 7:00; uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18:00; adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy przechowania – Ciemnicy – do 22:00;
    • 7 kwietnia – Wielki Piątek: w tym dniu obowiązuje nas post ścisły; od rana – od godziny 7:00, o której w kościele będzie sprawowana liturgiczna modlitwa Kościoła, tzw.
      Ciemna Jutrznia – do godziny 18:00 trwamy przed Chrystusem w Ciemnicy; od 10:00 wizyta sakramentalna u chorych w ich domach; o 15:00 Gorzkie Żale i Koronka do Miłosierdzia Bożego – w pierwszym dniu Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; o godzinie 18:00 Liturgia Męki Pańskiej z opisem Męki Pańskiej, adoracją Krzyża i Komunią św; adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim oraz możliwość spowiedzi – do 22:00;
    • 8 kwietnia – Wielka Sobota: trwamy na modlitwie przy Grobie Pańskim; o 7:00 Ciemna Jutrznia; od 8 00 do 16 00, przed lub w kościele: poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny; o 18:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego, a po niej zakończenie adoracji w Grobie Pańskim i czas przygotowań świątyni do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego; o godzinie 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, dlatego pamiętajmy o przyniesieniu świec do kościoła;
    • w Wielki Piątek i Poniedziałek Wielkanocny Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  3. Za tydzień – 9 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godzinie 6:00 Msza św. połączona z procesją rezurekcyjną i Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Następne Msze św. o 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nieszporami o 17:30 zakończymy doroczne obchody Świętego Triduum Paschalnego. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkie dziewczęta – sypaczki – bielanki – zwłaszcza z klas 1 – 4 ze Szkoły Podstawowej, i starsze, i te, które jeszcze nigdy nie brały udziału w procesji w ten sposób, do sypania kwiatów podczas procesji rezurekcyjnej w przyszłą niedzielę o 6:00. W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PRZYNOSIMY ZE SOBĄ PŁATKI KWIATÓW DO SYPANIA. GORĄCO I SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI ŚW. TRIDUUM PASCHALNEGO!
  4. W poniedziałek – w drugim dniu Świąt Wielkanocnych – Msze św. o godzinie 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Oktawie Wielkanocy
    codziennie po Mszy Św. wieczornej oprócz piątku – w piątek po Mszy Św. o 15:00.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  6. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Wydany w 18 rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II najnowszy numer Dobrych Nowin jest darmowy.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Marię Mysiak. Wieczny odpoczynek…