Wiadomości Parafialne - 1236/2023/04/30

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 18:30, a w niedziele i uroczystości o 17:30. Pierwsze już jutro po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy!
  2. W środę – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego: 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 180:0. Nabożeństwo majowe o 17:30.
  3. W poniedziałek i środę – 1 i 3 maja – z racji przypadających świąt państwowych i kościelnych Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  4. W czwartek – 4 maja – Święto Św. Floriana, męczennika, patrona Diecezji Warszawsko – Praskiej oraz Strażaków, którym z okazji ich Święta składamy serdeczne życzenia.
  5. W najbliższym tygodniu:
    • w I czwartek miesiąca – 4 maja – po Mszy Św. o 18:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe oraz o powołania i adoracja do 19:30;
    • w I piątek miesiąca – 5 maja – o 1500 Msza Św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja i możliwość spowiedzi od 17:00 do 18:30. Msza Św. o 18:00, a po niej nabożeństwo majowe. Kancelaria Parafialna po południu będzie NIECZYNNA;
    • w I sobotę miesiąca – 6 maja – po Mszy Św. o 7:00 spotkanie dla Koła Różańcowego: wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska i katecheza.
  6. W sobotę – 13 maja – serdecznie zapraszamy dorosłych na Bal Majowy, mający na celu zintegrowanie naszej parafii. Poczęstunek składkowy: prosimy przynieść drobną przekąskę. Napoje zimne i ciepłe będą dostępne na miejscu. Bilet wstępu to dowolna ofiara. Bal rozpocznie się po nabożeństwie majowym, ok. godz. 19:00.
  7. Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy – z racji 40-lecia Ogólnopolskiej Odnowy w Duchu Świętym – w sobotę 20 maja. Koszt pielgrzymki to 80 zł. Wyjazd o 5:30. Zapisy w zakrystii.
  8. Serdecznie zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Włoch – Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio – w terminie od 3 do 10 października 2023 r., a w przyszłym roku w styczniu w terminie ferii od 17 do 24 stycznia 2024 r. na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach przy wyjściu z Kościoła. Prosimy osoby chętne, aby zgłaszały się do Ks. Radosława.
  9. Zapraszamy do księgarenki po  pamiątki pierwszokomunijne. Dostępne są również książeczki Oremus na maj i czerwiec.
  10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Idziemy – numer podwójny – 7 zł.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ewę Macisowicz. Wieczny odpoczynek…