Wiadomości Parafialne - 1237/2023/05/07

1. Jutro – w poniedziałek 8 maja – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. Dodatkowa Msza Św. – w intencji Społeczności Szkoły Podstawowej nr 124 – o godzinie 9:00.
  2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek – 9 maja – o godzinie 17:15 na modlitwę różańcową, o godzinie 18:00 na Mszę Św., a po nabożeństwie majowym na spotkanie formacyjne w domu parafialnym.
  3. W sobotę, 13 maja, Msza św. o godz. 18:00 w intencji wynagradzającej za grzechy z prośbą o potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Fatimskiej. Następnie nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony. Prosimy Koło Przyjaciół Radia Maryja o przygotowanie krótkich rozważań, poprowadzenie modlitwy różańcowej oraz udekorowanie figury MB Fatimskiej żywymi kwiatami. Również tego dnia serdecznie zapraszamy dorosłych na Bal Majowy, mający na celu zintegrowanie naszej parafii. Poczęstunek składkowy: prosimy przynieść drobną przekąskę. Napoje zimne i ciepłe będą dostępne na miejscu. Bilet wstępu to dowolna ofiara. Bal rozpocznie się po nabożeństwie fatimskim – majowym, ok. godz. 19:15. Zbiórka ministrantów o godzinie 9 00 .
  4. Za tydzień – w niedzielę 14 maja – Caritas parafialny zaprasza na kiermasz książki religijnej, który odbędzie się przed kościołem w godzinach od 8:45 do 14:15. Całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc dla podopiecznych Caritasu. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby naszego seminarium diecezjalnego.
  5. Odnowa w Duchu Świętym serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy – z racji 20-lecia Ogólnopolskich Zjazdów Odnowy w Duchu Świętym – w sobotę 20 maja. Koszt pielgrzymki to 80 zł. Wyjazd o 5:30. Zapisy w zakrystii.
  6. Serdecznie zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Włoch – Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio – w terminie od 3 do 10 października 2023 r., a w przyszłym roku w styczniu w terminie ferii od 17 do 24 stycznia 2024 r. na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach przy wyjściu z Kościoła. Prosimy osoby chętne, aby zgłaszały się do Ks. Radosława.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.