Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1239/2023/05/21

Ogłoszenia parafialne

  1. Dzisiaj po każdej Mszy Św. Caritas parafialny prowadzi zbiórkę do puszek dla potrzebujących w naszej Parafii.
  2. W najbliższą sobotę zapraszamy Służbę Liturgiczną wraz z rodzicami na integracyjnego grilla na godzinę 12:00. Nabożeństwo majowe oraz nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego wyjątkowo o 17:30. O 18:00 Msza Św. wigilii Zesłania Ducha świętego, a po niej czuwanie – uwielbienie FDJ z modlitwą wstawienniczą.
  3. Uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii Św. w niedzielę – 28 maja – na Mszy Św. o godzinie 11:30. Spowiedź dla Dzieci i Rodziców w sobotę – 27 maja – od godziny 9:00 do 10:00.
  4. Do końca maja istnieje jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Włoch – do Grobów Apostolskich i św. Ojca Pio w terminie od 3 do 10 października 2023 r. Osoby chętne zapraszamy do zakrystii.
  5. W tym roku procesja Bożego Ciała – 8 czerwca – przejdzie z kościoła na prawo ulicą Bartoszycką, skręci w ulicę Filmową, następnie w Walcowniczą, Narcyzową i z niej skręci w lewo w Bartoszycką wracając do kościoła. O przygotowanie czterech ołtarzy bardzo prosimy: 1 (przy skrzyżowaniu Bartoszyckiej i Narcyzowej) – Harcerzy i Oazę, 2 (przy skrzyżowaniu Bartoszyckiej i Filmowej) – Kościoły Domowe, 3 (przy skrzyżowaniu Filmowej i Walcowniczej) – Różaniec do granic Falenicy oraz Rycerstwo Św. Michała Archanioła, 4 (przy kościele) – Wspólnotę Św. Józefa, Odnowę w Duchu Św. oraz Krąg Biblijny.
  6. W księgarence można nabyć książeczki Oremus na czerwiec.
  7. Gorące i serdeczne podziękowania Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za kwiaty, posprzątanie, udekorowanie oraz przygotowanie Świątyni i terenu wokół niej – uprzątnięcie liści i śmieci, przycięcie krzewów znajdujących się wokół kościoła, domu parafialnego i plebanii, naprawę ławek przed kościołem, umycie schodów, skoszenie trawy na całej posesji i wokół niej oraz wiele innych prac – na dzisiejsze, niedzielne, pierwszokomunijne – i nie tylko – liturgie. Za dar ołtarza: cztery świece ołtarzowe, welon procesyjny i dekorację kielichów mszalnych, które będą służyły podczas liturgii Mszy Św. w naszym kościele. Pani Katechetce Sarze za Jej trud, wysiłek – niejednokrotnie stres – włożone w przygotowanie całej uroczystości. Siostrze Zofii za pomoc i cenne sugestie. Spowiednikom – Ks. Radosławowi i Ks. Stanisławowi za posługę w konfesjonale. Wszystkim troszczącym się o dobro naszej Parafii: Bóg zapłać!
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Antoniego Słoneckiego. Wieczny odpoczynek…