Wiadomości Parafialne - 1240/2023/05/28

1. Dzisiaj, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego kończy się czas Paschalny w Kościele. Wychodząc z kościoła – ofiarami składanymi do puszki – wspieramy fundusz ministrancki.
  2. We czwartek – 1 czerwca – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe oraz modlitwa za kapłanów i nowe powołania. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele od czwartku w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 18:30, a w niedziele i uroczystości o 17:30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
  3. Zapraszamy serdecznie na parafialny przedwakacyjny dzień skupienia w sobotę 3 czerwca. Dla mężczyzn od 7:00 rano pod hasłem Przybrani synowie Boga, a dla kobiet po południu od 15:00 – Żywe jest Słowo Boże i skuteczne. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej. Również w sobotę – po nabożeństwie czerwcowym – spotkanie dla kandydatów na ministranta.
  4. Za tydzień – w niedzielę – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Tego dnia kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej. Wychodząc z kościoła – ofiarami składanymi do puszki – będziemy wspierać budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Spotkanie dla dzieci, które chcą śpiewać w scholi parafialnej – o 10:00 w domu parafialnym.
  5. W tym roku procesja Bożego Ciała – 8 czerwca – przejdzie z kościoła na prawo ulicą Bartoszycką, skręci w ulicę Filmową, następnie w Walcowniczą, Narcyzową i z niej skręci w lewo w Bartoszycką wracając do kościoła. O przygotowanie czterech ołtarzy bardzo proszę: 1 (przy skrzyżowaniu Bartoszyckiej i Narcyzowej) – Harcerzy i Oazę, 2 (przy skrzyżowaniu Bartoszyckiej i Filmowej) – Kościoły Domowe, 3 (przy skrzyżowaniu Filmowej i Walcowniczej) – Różaniec do granic Falenicy oraz Rycerstwo Św. Michała Archanioła, 4 (przy kościele) – Wspólnotę Św. Józefa, Odnowę w Duchu Św. oraz Krąg Biblijny. Bardzo proszę Parafian – Mieszkańców o tradycyjne udekorowanie ich domów na trasie procesji.
  6. W I piątek miesiąca – 2 czerwca – od 10:00 wizyta sakramentalna u chorych, których co miesiąc odwiedza Ks. Radosław w ich domach. O 15:00 Msza Św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja i
    możliwość spowiedzi od 16:00 do 18:30. Msza Św. o 18:00, a po niej nabożeństwo czerwcowe. Kancelaria Parafialna po południu będzie NIECZYNNA.
  7. W I sobotę miesiąca – 3 czerwca – po Mszy Św. o 7:00 spotkanie dla Koła Różańcowego: wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa i Litania Loretańska. Nie będzie katechezy.
  8. Komendant Komisariatu Policji Warszawa – Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej RAZEM BEZPIECZNIEJ W WAWRZE, która odbędzie się w dniu 5 czerwca 2023 roku o godzinie 18:00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, a w minionym tygodniu szczególnie Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych za finansowe wsparcie remontów, które już od jutra rozpoczną się w domu parafialnym.
  10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Krystynę Włuczyńską, Danutę Jakubowską i Zygmunta Gorajka. Wieczny odpoczynek…