Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1257/2023/09/24

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj homilie na Mszach Świętych głosi ks. Tomasz Gill, proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie. Po Mszach będą zbierane do puszek ofiary na dokończenie budowy działającego przy parafii przedszkola integracyjnego i szkoły, w której uczą się dzieci z autyzmem oraz z Ukrainy. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Uwielbienie z modlitwą wstawienniczą i indywidualnym błogosławieństwem.
 2. W październiku, czyli już od przyszłej niedzieli, we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych sprawowane będą nabożeństwa różańcowe, podczas których odmawia się przed wystawionym Najśw. Sakramentem jedną część różańca. Za odmówienie i rozważanie pięciu tajemnic w sposób ciągły, w kościele lub w rodzinie, będąc w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele Modlitwa Różańcowa w poniedziałki, środy, piątki i soboty po Mszy Św. wieczornej. W niedziele, wtorki i czwartki o godzinie 17:30.
 3. Za tydzień – w niedzielę 1 października – po Mszy Św. o 13:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. O 17:30 Nabożeństwo Różańcowe. Po Mszach Św. ofiarami składanymi do puszki będziemy mogli wspomóc fundusz ministrancki.
 4. W najbliższym czasie:
  • 27 września spotkanie grupy Św. Józefa. To grupa mężczyzn, którzy chcieliby pogłębiać swoją formację duchową oraz czynnie uczestniczyć w życiu parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Panów. Spotkanie rozpoczniemy Mszą Św. o 18:00;
  • 29 września w piątek Mszą Św. o 18:00 rozpoczniemy nowy kurs przygotowawczy do sakramentu bierzmowania;
  • 30 września w sobotę spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza. O godzinie 9:00 grupa nowych ministrantów, o 9:30 cała służba liturgiczna;
  • Od 3 października w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Mają one na celu ożywienie duchowe naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Włas. Więcej informacji na plakatach;
  • 8 października w Sanktuarium Siostry Faustyny w Ostrówku będzie miał miejsce dzień skupienia dla narzeczonych. Szczegóły na plakacie przed kościołem;
  • 21 października będzie miał miejsce egzamin przed sakramentem Bierzmowania. Proszę o zgłaszanie się wszystkich osób, które nie były na ostatnim spotkaniu do Ks. Radosława.
 5. Księgarenka parafialna  czynna jest w każdą niedzielę po mszach św. do godz. 14:00. Zapraszamy po książeczki Oremus na październik oraz lekturę duchową.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Irenę Cygan. Wieczny odpoczynek…