Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1258/2023/10/01

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj wychodząc z kościoła ofiarami składanymi do puszki wspomagamy fundusz ministrancki.
 2. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele w poniedziałki, środy, piątki i soboty po Mszy Św. wieczornej. W niedziele, wtorki i czwartki o godzinie 17:30. Szczegółowy harmonogram z uwzględnieniem wspólnot prowadzących rozważania różańcowe w poszczególnych dniach na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Zechciejmy się z nim zapoznać. Prowadzących Różaniec zapraszamy 5 minut przed rozpoczęciem nabożeństwa do zakrystii.
 3. W najbliższym tygodniu:
  • jeśli w swoim sercu przeżywasz tęsknotę za Bogiem, wydaje Ci się, że Go nie znasz lub znasz za mało, może straciłeś sens swojego życia lub pogubiłeś się w życiu – zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się już w najbliższy wtorek 3 października. Przez kolejne wtorki po Mszy Św. wieczornej będziemy spotykać się na modlitwie uwielbienia i katechezach, które prowadzić nas będą do spotkania z Bogiem i doświadczenia Jego miłości. Rekolekcje poprowadzi Paweł Włas – przed laty wikariusz naszej parafii;
  • w środę – 4 października – w dniu Wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu Różaniec dla dzieci i dorosłych, szczególnie właścicieli zwierząt, wyjątkowo o godzinie 17:00 na placu przed głównym wejściem do kościoła. Po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich z ich pupilami: czworonożnymi i skrzydlatymi, i z tymi, co skaczą i fruwają i pełzają, itp. itd.;
  • w I czwartek miesiąca – 5 października – 15 minut przed Nabożeństwem Różańcowym wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • w I piątek miesiąca – 6 października – od godziny 9:00 (!) wizyta sakramentalna u chorych w ich domach. O 15:00 Msza Św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja. Spowiedź od 17:00 do Różańca o 18:30;
  • w I sobotę miesiąca – 7 października – Msza Św. w intencji Członków Żywego Różańca o godzinie 7:00, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska i katecheza dla Wspólnot Różańcowych.
 4. Za tydzień – w niedzielę 8 października – Caritas naszej parafii będzie zbierał ofiary do puszek dla potrzebujących.
 5. Wielkimi krokami zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej, która będzie w naszym kościele prowadzona we wszystkie dni listopada o godzinie 17:30, a w pozostałe miesiące – od grudnia do czerwca – jako Msza Św. w piątki o 15:00. Zmarłych możemy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem – zaznaczając czy chodzi o wypominki jednorazowe, czy roczne – i przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Księgarenka parafialna czynna jest w każdą niedzielę po Mszach Św. do godz. 14:00. Zapraszamy po książeczki Oremus na październik oraz lekturę duchową.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Ryszarda Małeckiego, Jana Wziątka, Stefana Dębka i Mieczysława Koterbińskiego. Wieczny odpoczynek…