Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1259/2023/10/08

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj przed wejściem do kościoła parafialny Caritas zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w poniedziałki, środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej. W niedziele, wtorki i czwartki o godzinie 17:30.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek – 10 października – na Mszę św. o godzinie 18:00. To również kolejny dzień rozpoczętych przed tygodniem REO – Serdecznie zapraszamy!
 4. W piątek – 13 września – Msza św. o godz. 18:00 w intencji wynagradzającej za grzechy z prośbą o potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Fatimskiej. Następnie nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony. Modlitwę Różańcową poprowadzi Oaza.
 5. W sobotę DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, popularnie zwany „Dniem Nauczyciela”, pamiętając – szczególnie podczas Mszy św., o modlitwie w ich intencji oraz powierzonych im uczniów – wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Katechetom i Pracownikom Oświaty składamy SERDECZNE ŻYCZENIA.
 6. Za tydzień – w XXIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego – będziemy obchodzili XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Z tej racji
  przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Żywego Pomnika Świętego Jana Pawła II”. Po Mszy św. o 11:30 zapraszamy na piknik rodzinny przygotowany przez naszych skautów. Będzie to okazja do lepszego poznania postaci Św. Jana Pawła II, a także elementów harcerskiej pionierki oraz wsparcia naszych skautów. Po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy młodzież na adorację, którą poprowadzi do godziny 20:00 Oaza. Po Mszach św. zapraszamy na kremówki.
 7. PRZYJMUJEMY NA WYPOMINKI. Zmarłych możemy wypisać na kartkach wyłożonych na stoliku pod chórem i przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej – zaznaczając czy chodzi o wypominki jednorazowe (podczas procesji na cmentarzu w dniu 1 listopada), czy roczne (w naszym kościele we wszystkie dni listopada o godzinie 17:30, a w pozostałe miesiące w formie Mszy Św. – od grudnia do czerwca – w piątki o 15:00).
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Skarżyńskiego i Elżbietę Marschall. Wieczny odpoczynek…