Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1260/2023/10/15

Ogłoszenia parafialne

 1. Obchodzimy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia. Z tej racji przy wyjściu z kościoła prowadzona jest kwesta na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „Żywego Pomnika Świętego Jana Pawła II”. Po Mszy św. o 11:30 zapraszamy na piknik rodzinny przygotowany przez naszych skautów. Będzie to okazja do lepszego poznania postaci św. Jana Pawła II, a także elementów harcerskiej pionierki oraz wsparcia naszych skautów. Po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy młodzież na adorację, którą poprowadzi do godziny 20:00 Oaza. Po Mszach św. zapraszamy na kremówki.
 2. Z głębokości wołam do Ciebie Panie – Symcha Keller i Przyjaciele. Zapraszamy na specjalny koncert wspólnej medytacji i modlitwy. Spotykamy się w naszym kościele w najbliższy czwartek 19 października po Mszy św. wieczornej, by dać wyraz temu, że w
  obliczu nieszczęścia chcemy być wszyscy razem, by wspólnym głosem wołać o pokój! W repertuarze psalmy i tradycyjne pieśni chasydzkie.
 3. W sobotę, 21 października, spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza. O godzinie 9:00 grupa nowych ministrantów, o 9:30 cała służba liturgiczna
 4. Egzamin dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania oraz próba przed sakramentem w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie.
 5. Msza św. i spotkanie dla Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców za tydzień w niedzielę o 16:00 w kościele. Po Mszy św. wieczornej FTK zaprasza na koncert Maryjny w wykonaniu Aleksandra Szopy – kompozycje, organy i Agnieszki Kurowskiej – sopran.
 6. Również za tydzień w niedzielę 22 października Caritas parafialny zaprasza na kiermasz książki religijnej, który odbędzie się przed kościołem w godzinach od 8:45 do 14:00. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla podopiecznych Caritasu.
 7. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w każdym wieku na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w niedzielę 29 października w godzinach od 15:00 do 17:00 w Domu Parafialnym. Bal poprowadzą doświadczone animatorki, które przez cały rok - na warsztatach, spotkaniach modlitewnych i rekolekcjach poprzez taniec uwielbienia chwalą Pana Boga. Biletem wstępu będzie dobrowolna kwota na dekoracje i animacje. Prosimy też o przyniesienie przekąski lub napoju na wspólny stół. Osoby chętne do udziału zapraszamy również w sobotę 28 października od godziny 18:45 do Domu Parafialnego na wspólne dekorowanie sali. Każda, nawet mała pomoc przy przygotowaniach, bardzo się przyda. Więcej informacji można uzyskać pod numerem podanym na plakacie wiszącym przy wejściu do kościoła.
 8. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujmy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Komendant Komisariatu Policji Warszawa – Wawer w ramach podejmowanych działań z zakresu profilaktyki społecznej w celu zwiększenia efektywności działań Policji na rzecz wzmocnienia współpracy ze społeczeństwem zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej BEZPIECZNY WAWER, która odbędzie się w dniu 23 października 2023 roku o godzinie 18:00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1A.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.