Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1262/2023/10/29

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj: ofiarami składanymi do puszki wspieramy pracę polskich misjonarek i misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. Zachęcamy do wsparcia akcji „Znicz”, polegającej na rozprowadzaniu zniczy przez naszych ministrantów i lektorów po każdej Mszy Świętej. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na formację służby liturgicznej naszej parafii. ZAPRASZAMY całe rodziny z dziećmi w każdym wieku na BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, który odbędzie się w godzinach od 15:00 do 17:00 w Domu Parafialnym. Po Mszy Świętej wieczornej Falenica dla Jezusa z Odnową w Duchu Św. zapraszają na uwielbienie z modlitwą wstawienniczą. Dorosłych Parafian zapraszamy na bal. Będzie to okazja do spotkania się przy stole, porozmawiania, a także wspólnej
  zabawy tanecznej. Prosimy o przyniesienie ze sobą przekąsek na wspólny stół. Bilet wstępu – dobrowolna ofiara. Początek ok. 20:15 w Domu Parafialnym.
 2. W najbliższym tygodniu:
  • w środę – 1 listopada – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Św. w naszym kościele o godzinie 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00; Nabożeństwo z procesją żałobną i modlitwą wypominkową za zmarłych na cmentarzu w Aleksandrowie o 11:30;
  • od 1 do 30 listopada w naszym kościele modlitwa wypominkowa za zmarłych o godzinie 17:30;
  • w czwartek – 2 listopada – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Msze święte o 7:00 i 18:00. Po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • w I piątek miesiąca – 3 listopada – od godziny 10:00 wizyta sakramentalna u chorych w ich domach. O 15:00 Msza Św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do modlitwy wypominkowej o 17:30. Spowiedź od 17:00 do 18:30;
  • w I sobotę miesiąca – 4 listopada – po Mszy Św. o 7:00 spotkanie dla Koła Różańcowego: wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska i katecheza.
 3. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujmy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 4.  księgarence Caritas dostępne są książeczki Oremus na listopad.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie cmentarz i odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary. Dodatkowo 2 listopada można uzyskać odpust w kościele lub kaplicy pod tymi samymi warunkami.
 6. Zachęcamy do śpiewania w chórze parafialnym! Może to być okazja do nauki poprawnego śpiewania oraz włączenia się we współtworzenie najważniejszych parafialnych uroczystości i niedzielnych Mszy świętych. Więcej informacji oraz zapisy u pana organisty osobiście lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.