Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1264/2023/11/12

Ogłoszenia parafialne

  1. Ofiarami składanymi do puszki przy wyjściu z kościoła wyrażamy dzisiaj solidarność z Kościołem prześladowanym w wielu regionach całego świata.
  2. Jutro – w poniedziałek 13 listopada – REO – rozpoczniemy Mszą św. o 18:00, a po niej kolejna katecheza. Kancelaria Parafialna w godzinach porannych będzie nieczynna.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w piątek 17 listopada. Początek na Mszy św. o godzinie 18:00.
  4. W sobotę 18 listopada serdecznie zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu. Rozpoczniemy po Mszy św. porannej, a zakończymy o 22:00. Między 17:30 a 19:00 przerwa na modlitwę wypominkową i Mszę św. Prosimy wpisywać się na listę wyłożoną przy wyjściu z kościoła.
  5. Msza św. i spotkanie dla Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. oraz ich Rodziców za tydzień w niedzielę 19 listopada o 16:00 w kościele. Caritas naszej parafii będzie zbierał tego dnia ofiary do puszek dla potrzebujących.
  6. Wychodząc naprzeciw sugestiom naszych Parafian w tym roku liturgicznym – czyli na przełomie 2023 i 2024 – wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się po uprzednim zaproszeniu, które możemy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej wypełniając stosowną deklarację dostępną na kartce przy wyjściu z kościoła, jak również na internetowej stronie parafii (Wizyta duszpasterska 2023/2024). Serdecznie zachęcamy do wypełnienia tych zgłoszeń do 30 listopada 2023 r.
  7. Zachęcamy do śpiewania w chórze parafialnym! Może to być okazja do nauki poprawnego śpiewania oraz włączenia się we współtworzenie najważniejszych parafialnych uroczystości i niedzielnych Mszy świętych. Więcej informacji oraz zapisy u pana organisty osobiście lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła – w minionym tygodniu szczególnie dwom zacnym i miłym (!) Parafiankom za wsparcie finansowe przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Andrzeja Głaszczkę, Mariana Zamorskiego i Hannę Malczewską. Wieczny odpoczynek…