Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1265/2023/11/19

Ogłoszenia parafialne

 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13:00, zapraszamy na śpiewy patriotyczne ze skautami w domu parafialnym (wejście przy garażach od ul. Bartoszyckiej).
 3. W środę – 22 listopada – po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie Grupy św. Józefa.
 4. Za tydzień – 26 listopada – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA:
  • ofiary składane do puszki przed kościołem zostaną przeznaczone na potrzeby naszego seminarium diecezjalnego, a zebrane na tacę na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem;
  • podczas Mszy św. o godz. 10:00 sprawować będziemy obrzęd przyjęcia kandydatów do grona ministrantów;
  • po Mszy św. o godz. 18:00 koncert zatytułowany Polifonia Renesansu w wykonaniu Kwartetu Wokalnego Cantus Antiquus, więcej informacji na plakacie.
 5. W tym roku liturgicznym – czyli na przełomie 2023 i 2024 – wizyta duszpasterska (kolęda) odbędzie się po uprzednim zaproszeniu, które możemy zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej wypełniając stosowną deklarację dostępną na kartce przy wyjściu z kościoła, jak również na internetowej stronie parafii (Wizyta duszpasterska 2023/2024). Serdecznie zachęcamy do wypełnienia tych zgłoszeń do 30 listopada 2023 r.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy: Łucję Kelus, Annę Germatę i Ewę Kazimierską. Wieczny odpoczynek...