Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1266/2023/11/26

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj: w całym Kościele obchodzimy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA. Ofiary składane do puszki przed kościołem zostaną przeznaczone na utrzymanie diecezjalnego seminarium. Jak co roku do kosza CARITAS – już od dzisiaj wystawionego przed ołtarzem Św. Antoniego – możemy przynosić produkty żywnościowe przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich parafian. Po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert Polifonia Renesansu w wykonaniu Kwartetu Wokalnego Cantus Antiquus. Więcej informacji na plakacie.
 2. Za tydzień – w I niedzielę miesiąca:
  • rozpoczniemy ADWENT: czas pobożnego i radosnego oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. W tym okresie liturgicznym, zgodnie z tradycją, Kościół celebruje o świcie tzw. Msze Św. Roratnie ku czci NMP. Będą one sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o godzinie 6:45. Adwentowe dni skupienia i sakramentu pokuty – rekolekcje – w naszej parafii w niedzielę, poniedziałek i wtorek – 10, 11 i 12 grudnia;
  • Dzieci wraz z Wychowawcami ze środowiskowego Ogniska TPD przy ul. Bartoszyckiej będą sprzedawać pod Kościołem, zrobione przez siebie lampiony adwentowe i ozdoby Bożonarodzeniowe, które uatrakcyjnią przeżywanie tegorocznych rorat i nadchodzących Świąt. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ciekawe zajęcia i atrakcje dla dzieci;
  • będziemy mogli nabywać świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Uzyskane w ten sposób fundusze będą pomocą najbiedniejszym dzieciom naszej Diecezji;
  • inną formą pomocy będzie akcja zatytułowana ADWENTOWE DRZEWKO, z którego od przyszłej niedzieli będzie można zdejmować papierowe serduszka z wypisanym numerem, wiekiem dziecka, zaznaczeniem: chłopiec – dziewczynka oraz ich marzeniem, aby następnie przygotować, przynieść i zostawić pod wspomnianym drzewkiem paczkę – świąteczny prezent dla konkretnej dziewczynki czy chłopca. Bardzo prosimy składać paczki (z przyczepionym do nich serduszkiem) do III niedzieli Adwentu – 17 grudnia – i nie wkładać do nich owoców!
 3. W najbliższym tygodniu:
  • jutro – w poniedziałek 27 listopada o 16:00 – zapraszamy na spotkanie Ze słowem dla Słowa;
  • od wtorku 28 listopada wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. wieczornej, a po adoracji o 19:30 spotkania Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
  • w I piątek miesiąca – 1 grudnia – od godziny 10:00 wizyta sakramentalna u chorych w ich domach, o 15:00 Msza Św. wypominkowa, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja i możliwość spowiedzi od 17:00 do 18:30;
  • w I sobotę miesiąca – 2 grudnia – po Mszy Św. o 7:00 spotkanie dla Koła Różańcowego: wystawienie Najśw. Sakramentu, Modlitwa Różańcowa, Litania Loretańska i katecheza. Tego dnia serdecznie zapraszamy na Adwentowy dzień skupienia dla Mężczyzn i Kobiet zatytułowany Nie Mądrość świata Tego, Marana tha! Panie, przyjdź. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z Kościoła. Zapraszamy również na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona po Mszy Św. i modlitwie różańcowej o 7:00 i będzie trwała do 22:00, z przerwą na Mszę Św. o 18:00. Zapraszamy do zapisu na listę;
  • Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu Oblicze Jezusa w kinokawiarni Falenica w dniach 1 grudnia o godzinie 20:00 oraz 3 grudnia o godzinie 17:30. Cena biletu 16 zł. Zapisy u p. Marty Przewor: tel. 790-421-191.
 4. Opłatki wigilijne zostaną poświęcone w drugą niedzielę adwentu – 10 grudnia.
 5. Wizytę duszpasterską – kolędę rozpoczniemy w tym roku już w środę 6 grudnia. Szczegółowy program kolędy podamy w przyszłą niedzielę w ogłoszeniach, na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń.
 6. Jak co roku nasze diecezjalne seminarium organizuje w okresie przedświątecznym sztukę teatralną, na którą są zaproszeni wszyscy wierni diecezji. Spektakl autorski nosi tytuł: I co teraz? Więcej szczegółów oraz terminy na stronie diecezji: www.diecezja.waw.pl.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jerzego Sterkowskiego i Zofię Łagodzińską. Wieczny odpoczynek…