Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1267/2023/12/03

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu:
  • po Mszach św. w Księgarence możemy nabywać świece CARITAS – Wigilijnego dzieła pomocy najbiedniejszym dzieciom naszej Diecezji jak również prezenty mikołajkowe i świąteczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dostępne są min. nowości wydawnictwa Esprit: niepublikowane wcześniej kazania ks. Pawlukiewicza i wiele więcej ciekawych pozycji;
  • Dzieci ze środowiskowego Ogniska TPD przy ul. Bartoszyckiej sprzedają przed Kościołem, zrobione przez siebie lampiony adwentowe i ozdoby Bożonarodzeniowe, które uatrakcyjnią przeżywanie tegorocznych rorat i nadchodzących Świąt. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na ciekawe zajęcia i atrakcje dla dzieci;
  • z ADWENTOWEGO DRZEWKA możemy zdejmować papierowe serduszka z wypisanym numerem, wiekiem dziecka, zaznaczeniem: chłopiec – dziewczynka oraz ich marzeniem, aby następnie przygotować, przynieść i zostawić pod wspomnianym drzewkiem paczkę – świąteczny prezent dla konkretnej dziewczynki czy chłopca. Bardzo prosimy składać paczki (z przyczepionym do nich serduszkiem) do III niedzieli Adwentu – 17 grudnia – i nie wkładać do nich owoców!
  • jak co roku do kosza CARITAS – wystawionego przed ołtarzem Św. Antoniego – możemy przynosić produkty żywnościowe przeznaczone na paczki świąteczne dla ubogich parafian.
 2. W najbliższym tygodniu:
  • w I czwartek miesiąca – 7 grudnia – po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
  • w piątek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 12:00 do 13:00 wspólna modlitwa – adoracja: GODZINA ŁASKI DLA ŚWIATA. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy wraz z Chórem Parafialnym do modlitwy Akatystem.
 3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie o 6:45.
 4. Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu Oblicze Jezusa w Stacji Falenica w dniu 3 grudnia o godzinie 17:30 oraz w dniach 17 grudnia o godz. 17:00 i 20 grudnia o godz. 20:00 na seanse filmu Rodzina Ulmów. Cena biletu 16 zł. Zapisy u p. Marty Przewor: 790-421-191.
 5. Za tydzień – w II Niedzielę Adwentu 10 grudnia:
  • zostaną poświęcone opłatki wigilijne;
  • parafialny Caritas będzie zbierał ofiary do puszek dla potrzebujących;
  • rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. W niedzielę Msze św. z naukami o 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Modlitewno – muzyczne uwielbienie z modlitwą wstawienniczą i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 19:00. W poniedziałek i wtorek – 11 i 12 grudnia – roraty o 6:45; Msze św. z naukami o 11:00, 18:00 i 19:30. We wszystkie trzy dni o 15:00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy Św. wieczornej o 18:00. Różaniec o 17:30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas Mszy świętych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Konrad Hasior – Duszpasterz Caritas DWP. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 6. Wizytę duszpasterską – kolędę – rozpoczniemy w środę 6 grudnia. Program kolędy na pierwszy tydzień:
  • 06/12/2023 środa, od 16:00:
   • Derkaczy
   • Jagienki (bloki 2B, 6, 8)
  • 07/12/2023 czwartek, od 16:00:
   • Bysławska (bloki 79 A, 87, 89)
   • Jachowicza
   • Młoda
   • Popradzka (domy jednorodzinne oraz bloki 13 i 17)
   • Włókiennicza
  • 08/12/2023 piątek, od 16:00:
   • Brzostowska
   • Dmuchawcowa
   • Kosodrzewiny
   • Olecka
   • Owocowa
   • Początkowa
   • Poezji (blok 12)
   • Porębska
   • Ratyniecka
   • Sztumska
   • Śpiewna
   • Trzebnicka
   • Zapomniana
   • Żywokostowa
  • 09/12/2023 sobota, od 10:00:
   • Walcownicza (segmenty) 
  • Informację o porządku całej wizyty duszpasterskiej znajdziemy na stronie internetowej parafii (Wizyta duszpasterska grudzień 2023) oraz na tablicach ogłoszeń przed kościołem i kancelarią. Z racji kolędy:
   • kancelaria parafialna w grudniu czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki tylko rano, tzn. od 7:45 do 8:30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny;
   • spowiedź w dni powszednie kilkanaście minut przed Mszą św.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Gorące i serdeczne podziękowania Projektantom, Ofiarodawcom i Budowniczym dekoracji adwentowych: Paniom Małgorzacie, Justynie, Martynie, Sarze, Małgorzacie oraz Anecie, Robertowi i Jerzemu. Bóg Zapłać!
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Edwarda Stańczyka i Helenę Zarzycką. Wieczny odpoczynek…