Wiadomości Parafialne

Wiadomości Parafialne - 1294/2024/06/09

Ogłoszenia parafialne

 1. W najbliższym tygodniu:
  • we czwartek – 13 czerwca – Msza św. o godz. 18 00 w intencji wynagradzającej za grzechy z prośbą o potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Fatimskiej. Następnie nabożeństwo fatimskie. Przynieśmy ze sobą lampiony;
  • w piątek – 14 czerwca – serdecznie zapraszamy do kościoła wszystkich członków Domowego Kościoła Ruchu Światło Życie na wspólną Mszę św. o 18:00 i po niej na piknik do ogrodu parafialnego.
 2. Gorące i serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w Misjach Świętych trwających od tygodnia w naszej parafii:
  • Ojcom Redemptorystom: Przemysławowi i Witoldowi za trud głoszenia Słowa Bożego, sprawowane Eucharystie i nabożeństwa oraz posługę w konfesjonale;
  • wszystkim Parafianom za liczny udział i świadectwo wiary;
  • przygotowującym i prowadzącym uroczystości odpustowe: asyście liturgicznej, chórowi z Panem Organistą Krzysztofem, Odnowie w Duchu Świętym., Grupie św. Józefa i Oazie na czele z ks. Radosławem za piknik parafialny, FDJ i wszystkim przybyłym z tej okazji do kościoła;
  • Panu Andrzejowi Kozakowi za renowację krzyża misyjnego i terenu wokół niego;
  • Pani Ani za kompozycje kwiatowe w prezbiterium;
  • Panu Piotrowi za przygotowanie miejsc pod relikwie Błogosławionych: ks. Jerzego Popiełuszki i kard. Stefana Wyszyńskiego.
 3. W czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18:30, a w niedziele o 17:30. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 4. Do końca czerwca w niedziele po Mszach świętych zapraszamy do dzwonnicy na wystawę 90-lecia naszej Parafii. Na stoliku znajdziemy Księgę – kronikę tego wydarzenia, w której możemy zapisać nasze wspomnienia związane z historią Parafii.
 5. Za tydzień – w niedzielę – wychodząc z kościoła – ofiarami składanymi do puszki – będziemy wspierać misyjną Parafię w Sierra Leone w Afryce, w której posługują księża z naszej diecezji.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Niwińską, Roberta Gajewskiego, Stanisławę Baut i Małgorzatę Kazimierską. Wieczny odpoczynek…