Wiadomości Parafialne - 914/2017/02/26

• Zapraszamy na modlitwę uwielbienia „Falenica dla Jezusa”, dziś o godz. 19.00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej (odpowiedzialnych wspólnot parafialnych: Domowy Kościół, Oaza, Neokatechumenat, Odnowa w Duchu Świętym, Koło Żywego Różańca, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Harcerze, Chór, Wspólnota Ewangelizacyjna, Liturgiczna Służba Ołtarza, Caritas, Falenica dla Jezusa oraz Pani Prezes FTK) odbędzie się we wtorek, 28. lutego, o godz. 18.45.
  • W Środę Popielcową, 1. marca, rozpoczynamy Wielki Post. Porządek Mszy św.: 7.00; 10.00; 18.00; 19.30. Podczas Mszy św. sprawować będziemy obrzęd pobłogosławienia popiołu otrzymanego z zeszłorocznych palm i posypania głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  • W Środę Popielcową rozpoczyna się także Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do pokuty i modlitwy o trzeźwość oraz do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych.
  • Podczas Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w liturgii stacyjnej w kościołach warszawskich. Zachęcamy również do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, sprawowanej w naszym kościele parafialnym, w piątki o godz: 17.00 (z udziałem dzieci) i o 18.45, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali, w niedziele o 17.15.
  • W pierwszy piątek, 3. marca, miesiąca wizytę u chorych rozpoczniemy od godz: 10.00.
  • Zbiórka kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę, 4. marca, o godz. 9.00. Tego samego dnia o 10.00 - zbiórka ministrantów.
  • W pierwszą sobotę miesiąca, 4. marca, zapraszamy na nowennę przed peregrynacją wizerunku MB Częstochowskiej. Rozpoczęcie nowenny Mszą św. o godz. 18.00 sprawowanej w następujących intencjach: o owocne przeżycie nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii w dniu 11. maja 2018 roku, o pomyślność dla naszej Ojczyzny, o błogosławieństwo Boże dla Służby Liturgicznej Ołtarza, Koła Żywego Różańca, pozostałych wspólnot i rodzin z naszej parafii. Po Mszy św. sprawować będziemy nabożeństwo różańcowe i Apel Jasnogórski.
  • Podajemy do wiadomości, że nasz kleryk Jakub Sędek, 4. marca br., podczas Mszy św. o godz: 16.00, celebrowanej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej, otrzyma posługę akolitatu. Obejmijmy modlitwą naszego alumna i jego dalszą drogę formacji.
  • W przyszłą niedzielę, 5. marca, odbędzie się zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, 5.marca po Mszy św. o 13.00, zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie Koła Żywego Różańca w domu parafialnym.
  • Na terenie działki pod nowy cmentarz ktoś wyrzuca śmieci. Prosimy o zwrócenie uwagi na ten fakt, przekazanie informacji, jeżeli mamy wiedzę o tym, kto to zrobił. Otrzymaliśmy pismo z Urzędu Miasta w sprawie uprzątnięcia terenu. Mile widziana również pomoc w sprzątaniu.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla potrzebujących z naszej parafii: KRS 0000223183 z dopiskiem Caritas Falenica. W Środę Popielcową rozprowadzane będą zdrapki wielkopostne z wyzwaniami na każdy dzień postu. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. Puste skarbonki od Środy Popielcowej będą dostępne w kruchtach kościoła. Zachęcamy do ich rodzinnego wypełniania przez cały post poprzez drobne wyrzeczenia i zwrot skarbonek w Wielkim Tygodniu.