Wiadomości Parafialne - 915/2017/03/05

• Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu jest początkiem czcigodnego dorocznego obchodu wielkopostnego. Elementem podkreślającym ten moment jest procesja na wejście ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w trzecią Niedzielę Wielkiego Postu (19. marca), a zakończą w środę (22. marca). Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Marek Dziewiecki.
  • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00, zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie Koła Żywego Różańca w domu parafialnym.
  • Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na misje.
  • W niedziele Wielkiego Postu sprawujemy nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  • Wszystkich zainteresowanych Biblią zapraszamy na Krąg Biblijny, w poniedziałek (6. marca) o godz. 19.00. Kolejne spotkania biblijne odbywać się będą w poniedziałki o tej samej porze w domu parafialnym.
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek (7. marca) o godz. 18.30.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na różaniec i Mszę św. w środę (8. marca) o godz. 17.15 oraz na spotkanie w domu parafialnym po Mszy św.
  • Wszystkich pragnących śpiewać w chórze parafialnym zapraszamy na próby w czwartki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową, w piątki o godz. 17.00 i 18.45. Dzieci na zakończenie nabożeństwa Drogi Krzyżowej otrzymywać będą obrazki związane z 100. rocznicą Objawień Fatimskich.
  • Wspólnota dla Intronizacji NSPJ w okresie Wielkiego Postu prowadzi adorację NS w piątki w godzinach: 15.45-16.45.
  • Zapraszamy do poradni rodzinnej w domu parafialnym, w sobotę (11. marca) w godzinach: 15.30-16.30. W poradni dyżur prowadzi p. Renata Bobrowska.
  • W przyszłą niedzielę (12. marca) gościć będziemy w naszej parafii siostrę Barbarę Pustułkę ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Siostra podzieli się świadectwem pracy na misjach w Rwandzie, a po Mszach św. zbierze ofiary do puszek na potrzeby misyjne w tym kraju.
  • W zakrystii prowadzimy zapisy na rekolekcje z o. J. Bashoborą, które odbędą się 1. lipca na Stadionie Narodowym.
  • Organizujemy wspólny wyjazd na święcenia przezbiteratu dk. Przemysława (20. maja). Zapisy w zakrystii.
  • Dziękujemy p. Piotrowi Januszko za naprawienie ochron drewnianych na kaloryfery w przedsionku kościoła.
  • Wczoraj nasz kleryk Jakub Sędek otrzymał posługę akolitatu. Dzięki temu może między innymi udzielać Komunii świętej.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla potrzebujących z naszej parafii: KRS 0000223183 z dopiskiem Caritas Falenica. W przedsionku kościoła można nabyć zdrapki wielkopostne z wyzwaniami na każdy dzień postu. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. Puste skarbonki są dostępne w kruchtach kościoła. Zachęcamy do ich rodzinnego wypełniania przez cały post poprzez drobne wyrzeczenia i zwrot skarbonek w Wielkim Tygodniu.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Stanisław Jan Wielowieyski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Maria Borowska, panna z par. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej.