Wiadomości Parafialne - 917/2017/02/19

• Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. prof. Marek Dziewiecki. Zachęcamy do uczestnictwa i podajemy program rekolekcji:
    • 20/03/2017 Poniedziałek
      • 08:30 nauka dla dzieci z klas IV-VI
      • 09:45 nauka dla dzieci z klas I-III
      • 19:30 Msza św.
    • 21/03/2017 Wtorek
      • 08:30 nauka dla dzieci z klas IV-VI
      • 09:45 nauka dla dzieci z klas I-III
      • 19:30 Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania
    • 22/03/2017 Środa
      • 07:00 Msza św.
      • 08:30 Msza św. (dzieci z klas IV-VI)
      • 09:45 Msza św. (dzieci z klas I-III)
      • 19:30 Msza św.
  • Podczas każdej Mszy św. spowiednicy będą posługiwali w konfesjonałach. Na zakończenie rekolekcji w środę 22. marca taca przeznaczona będzie dla Ojca Rekolekcjonisty, jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę.
  • W tym tygodniu odbędą się dwa obowiązkowe spotkania dla kandydatów do bierzmowania - we wtorek o godz. 19.30 w ramach rekolekcji parafialnych oraz w niedzielę (26.03) o godz. 19.00.
  • We wtorek ze względu na rekolekcje kancelaria parafialna będzie nieczynna. Podczas rekolekcji od niedzieli do środy włącznie nie będzie spotkań grup parafialnych.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu przypada 12. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Abpa Henryka Hosera. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie.
  • W czwartek 23. marca rozpoczynamy triduum obchodów jubileuszowych z okazji 25 lat istnienia naszej diecezji. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w Aninie, w czwartek 23. marca o godz. 18.00. W piątek 24. marca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00. Natomiast w sobotę 25. marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 25. rocznicę erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej, zapraszamy na Mszę św. w katedrze o godz. 11.00. W tym dniu przypada również 30. rocznica święceń biskupich Biskupa Stanisława Kędziory. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Seniorze.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia „Falenica dla Jezusa” w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
  • Zapraszamy chętnych na próbę chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • W ubiegły piątek rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Kolejne spotkania odbywać się będą w piątki o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Dzisiaj w księgarence oraz w środę przed kościołem możemy nabyć książki ks. rekolekcjonisty. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na Caritas parafialny. W przedsionku kościoła możemy zaopatrzyć się w zdrapki wielkopostne i skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas parafialnego na ubogich z naszej parafii.
  • Dziękujemy anonimowemu Ofiarodawcy za zakupienie i sfinansowanie montażu nowej dmuchawy w organach. Cały koszt powyższej naprawy wyniósł ok. 10 000 zł.
  • Wszystkich zainteresowanych pielgrzymką na Maltę „Śladami św. Pawła” zapraszamy dziś na spotkanie o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Karol Stefan Marcinkowski, kawaler z par. Gończyce i Justyna Maria Hilsberg, panna z par. tut.
  • Michał Krzysztof Krassowski, kawaler z par. tut. i Karolina Maria Gromadzka, panna z par. św. Franciszka z Asyżu w Warszawie.
  • Paweł Karol Dębowski, kawaler z par. Bogurodzicy Maryi na Jelonkach Północnych w Warszawie i Anna Katarzyna Babińska, panna z par. tut.