Wiadomości Parafialne - 919/2017/04/02

• Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne i spotkanie Koła Żywego Różańca w domu parafialnym.
  • Dziś przypada 12. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża (2005).
  • Zachęcamy do udziału w Marszu Świętości Życia, który rozpoczyna się dziś o godz. 11.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach.
  • Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Zapraszamy na celebrację Nieszporów z publicznym wyznaniem wiary Braci z pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej, która odbędzie się we wtorek (4. kwietnia) i w czwartek (6. kwietnia) o godz. 19.00 w kościele.
  • Wszystkich chętnych zapraszamy na próbę chóru w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta. Rozpoczniemy ją na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Oleckiej i Włókienniczej (Dom Formacyjny Ojców Jezuitów), a następnie przejdziemy do kościoła parafialnego ulicami: Włókiennicza, Młoda, Walcownicza i Czekanowska. Na zakończenie Drogi Krzyżowej (ok. godz. 19.00) celebrować będziemy Mszę św. w kościele parafialnym. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 18.00. Intencje przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione na zakończenie Drogi Krzyżowej ok. godz. 19.00.
  • W piątek również odwiedzimy chorych od godz. 10.00.
  • W piątek, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się katecheza chrzcielna w domu parafialnym.
  • W sobotę (08.04) o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka służby liturgicznej (ministrantów i lektorów).
  • W sobotę Poradnia Rodzinna otwarta będzie w godzinach: 15.30-16.30.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia, który przeznaczony jest na wspomnienie męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. W Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, obchodzonej w tym roku 9. kwietnia, na Mszy św. z procesją o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste wręczenie palm Braciom z pierwszej Wspólnoty Neokatechumenalnej i wyznanie wiary. Na tę Mszę św. zaproszeni są również kandydaci do bierzmowania.
  • Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Również w przyszłą niedzielę (09.04), po Mszy św. o godz. 11.30, w domu parafialnym będzie można odebrać stroje komunijne. Rodziców, którzy nie dostarczyli jeszcze świadectwa chrztu św. dzieci, uprasza się o dostarczenie tego dokumentu do niedzieli 9. kwietnia.
  • W koszu przy bocznym ołtarzu możemy składać dary świąteczne na pomoc ubogim z parafii. W przyszłą niedzielę Caritas parafialny prosi o zwrot skarbonek wypełnionych jałmużną wielkopostną. Caritas parafialny, w Niedzielę Palmową, sprzedawać będzie palmy przed kościołem. Uzyskany dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc ubogim z parafii.