Wiadomości Parafialne - 920/2017/04/09

• Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy obchód liturgiczny Wielkiego Tygodnia, który przeznaczony jest na wspomnienie męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. W tym dniu błogosławimy palmy jako znak zwycięstwa i wsłuchujemy się opis męki Chrystusa.
  • Bracia z pierwszej wspólnoty neokatechumenalnej dziś otrzymają palmy, znak zwycięstwa, i dokonają uroczystego wyznania wiary podczas Mszy św. o godz. 10.00.
  • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.
  • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali, dziś o godz. 17.15.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w Wielki Poniedziałek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w Wielki Wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową, Mszę św. i spotkanie w Wielką Środę o godz. 17.15 w kościele.
  • W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Podajemy porządek celebracji: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00; Godzina Czytań i Jutrznia w Wielki Piątek o godz. 8.00; Liturgia na cześć Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 18.00; Godzina czytań i Jutrznia w Wielką Sobotę o godz. 8.00; Wigilia Paschalna w Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 20.00; procesja rezurekcyjna i druga Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego w niedzielę o godz. 6.00; Nieszpory kończące Triduum Paschalne w niedzielę Wielkanocy o godz. 17.30. Podczas liturgii Triduum Paschalnego nie ma spowiedzi.
  • W Wielki Piątek i zgodnie z zachętą Kościoła - przez cały dzień Wielkiej Soboty, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej - obowiązuje post paschalny (wszystkich w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, od 14 roku życia do końca życia, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych; w Wielki Piątek, od 18 do 60 roku życia, oprócz powstrzymania się od pokarmów mięsnych, obowiązuje również post ścisły - ograniczenie ilościowe spożywania posiłków: raz do syta, dwa razy po trochę).
  • W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Taca podczas adoracji Krzyża w Wielki Piątek przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych rozpocznie się po celebracji Godziny Czytań i Jutrzni ok. godz. 9.00, a zakończy o godz. 17.00.
  • W Wielką Sobotę służba liturgiczna rozprowadzać będzie wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  • W Wielką Sobotę sprawować będziemy sakrament Pokuty i pojednania. Spowiedź rozpocznie się po zakończonej celebracji Liturgii Godzin, a zakończy o godz. 17.00.
  • W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy bielanki do sypania kwiatów podczas procesji rezurekcyjnej. Zbiórka o godz. 5.50.
  • W Niedzielę Wielkanocną nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. W tym dniu taca przeznaczona jest na KUL.
  • W koszu przy bocznym ołtarzu możemy składać dary świąteczne dla ubogich i skarbonki z jałmużną wielkopostną.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

• Grzegorz Gajewski, kawaler, i Natali Maria Janecka, panna, oboje z parafii tutejszej.
  • Sebastian Krzysztof Miałkowski, kawaler, i Edyta Kaliniak, panna, oboje z parafii tutejszej.