Wiadomości Parafialne - 922/2017/04/23

Ogłoszenia Parafialne

• Dziś, w drugą Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, kończymy obchód oktawy Wielkanocy. Okres Wielkanocy trwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego (4. czerwca). Przypominamy o obowiązku przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej. Oczywiście do tego wymagany jest stan łaski uświęcającej, to znaczy, że w grzechu ciężkim nie można przyjmować Komunii świętej.
  • Z okazji niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy dziś na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 19.00 w ramach wieczoru uwielbienia Falenica dla Jezusa. Udziela się odpustu zupełnego wiernym w Polsce, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji. Po Mszach św. Caritas parafialny zbiera ofiary do puszek na ubogich w parafii.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W modlitwie pamiętajmy o solenizantach, w tym również o ks. wikariuszu Wojciechu Jarzynie.
  • We wtorek przypada święto św. Marka Ewangelisty, dzień imienin biskupa pomocniczego Marka Solarczyka. Otoczmy modlitwą czcigodnego Solenizanta.
  • W sobotę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Zapraszamy na Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00; spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek o godz. 19.00 i próbę chóru parafialnego w czwartek o godz. 19.00.
  • Do końca kwietnia mamy możliwość zapisania się na wspólny wyjazd na świecenia diakona Przemysława. Jeśli nie uzbiera się wymagana liczba chętnych, zmuszeni będziemy odwołać wspólny wyjazd.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.