Wiadomości Parafialne - 925/2017/05/14

• Diakon Przemysław Skąpski z Instytutu Szensztackiego, który pełni posługę w naszej parafii, w sobotę (20. maja) o godz. 15.00, w kościele parafialnym w Sopocie, skąd pochodzi, otrzyma z rąk J.E. Bpa Zbigniewa Zielińskiego święcenia kapłańskie w stopniu prezbiteratu. Mszę św. Prymicyjną w naszej parafii ks. Przemysław odprawi w niedzielę 28. maja o godz. 13.00. Na zakończenie Mszy św. Czcigodny Prymicjant udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  • Przeżywamy 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Wczoraj Ojciec Święty Franciszek kanonizował dwoje pastuszków Hiacyntę i Franciszka, dzieci, którym przed 100-u laty objawiła się NMP. Łączymy się duchowo z pielgrzymami przybyłymi na uroczystości do Fatimy, w tym także z pielgrzymami z naszej parafii panem kościelnym Lesławem Winiarczykiem i z odpowiedzialną wspólnoty ewangelizacyjnej panią Elizą Pieczka, którzy obiecali modlitwę w sanktuarium fatimskim za naszą parafię.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Caritas parafialny zbiera dziś po Mszach św. ofiary do puszek na ubogich z parafii.
  • We wtorek obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej.
  • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na spowiedź w piątek 19. maja o godz. 16.00. Ze względu na spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św., kancelaria parafialna będzie czynna tylko przed południem.
  • W przyszłą niedzielę (21. maja) o godz. 10.00 odbędzie się Pierwsza Komunia święta w naszej parafii. Osoby niezwiązane z tą uroczystością proszone są o wybranie innej Mszy św. tego dnia.
  • Zachęcamy do udziału w spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00, w próbie chóru parafialnego w czwartki o godz. 19.00, w spotkaniu oazy w piątki po Mszy św. o 18.00

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Tomasz Wachnicki, kawaler z par. św. Maksymiliana na Błotach, i Klaudia Siwek, panna z par. tut.
  • Marcin Jakub Dłużniewski, kawaler, i Aleksandra Jolanta Kopciał, panna, oboje z par. św. Doroty w Zawadach.
  • Michał Porycki, kawaler z par. tut., i Anna Maria Maternia, panna z par. św. Jana Pawła II w Rzeszowie.
  • Marcin Wasielczuk, kawaler z par. tut., i Magdalena Śledziewska, panna z par. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie.
  • Sebastian Miturski, kawaler z par. św. Teresy w Otwocku, i Milena Wójcicka, panna z par. tut.
  • Adam Zawisza, kawaler z par. tut., i Katarzyna Agnieszka Mroczek, panna z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie - Ursusie.
  • Wojciech Credo, kawaler z par. MB Częstochowskiej w Józefowie, i Dominika Anna Sapieha-Neffe, panna z par. tut.
  • Dawid Jakub Skup, kawaler z par. Nawrócenia św. Pawła w Skórcu, i Kamila Maria Kamińska, panna z par. tut.
  • Aleksander Woźniak, kawaler z par. MB Anielskiej w Warszawie Radości, i Magdalena Lilianna Białecka, panna z par. tut.
  • Arkadiusz Bartłomiej Wójcik, kawaler z par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie, i Maria Helena Walasek, panna z par. tut.