I Komunia Św.

Terminy i tematy Mszy św. oraz katechez

wrzesień 2023

17 września 16:00

Tworzymy wspólnotę Kościoła; spotkanie organizacyjne i katecheza na temat wiary człowieka i wynikających z niej zobowiązań.

Do końca września Rodzice wpłacają do Pani Katechetki 50 zł na Różaniec, Modlitewnik i Pamiątkowy Obrazek Pierwszokomunijny.

październik 2023

22 października 16:00

Sakramenty w Kościele; katecheza na temat sakramentów (z wyszczególnieniem pokuty i Eucharystii) oraz modlitwy różańcowej; Msza św. z poświęceniem i rozdaniem Dzieciom różańców.

Ostatni termin dostarczenia uzupełnionych Deklaracji Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego.

listopad 2023

19 listopada 16:00

Modlitwa drogą do zjednoczenia z miłującym nas Ojcem; katecheza na temat modlitwy w życiu człowieka; Msza św. z poświęceniem i rozdaniem dzieciom książeczek do nabożeństwa.

Spotkanie z przedstawicielem firmy szyjącej alby.

grudzień 2023

uczestniczymy w roratach i rekolekcjach adwentowych

17 grudnia 16:00

Maryja wzorem zawierzenia; katecheza na temat rekolekcji adwentowych i nabożeństwa do Cudownego Medalika; Msza św. z poświęceniem i rozdaniem dzieciom łańcuszków i medalików.

Medalik z wizerunkiem NMP Rodzice przygotowują dla swoich Dzieci we własnym zakresie na spotkanie grudniowe.

styczeń 2024

7 stycznia 16:00

Przez chrzest zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła; katecheza na temat sakramentu chrztu świętego; Msza z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

luty 2024

18 lutego 16:00

Wiara rodzi się ze słuchania; katecheza na temat znaczenia Słowa Bożego w życiu człowieka.

uczestniczymy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i rekolekcjach wielkopostnych

17 marca 16:00

Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie – czynna miłość bliźniego przygotowaniem do udziału w ofierze  Mszy św.; katecheza na temat wzajemnej miłości i odpowiedzialności za ubogich wśród pierwszych chrześcijan.

21 kwietnia 16:00

Oto wielka tajemnica wiary; katecheza na temat wdzięczności wobec Boga, szczególnie za dar zbawienia, które dokonało się przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

maj 2024

próby (terminy będą ustalone w późniejszym terminie)

19 maja 10:00

uroczystość Pierwszej Komunii Świętej