Kim jesteśmy jako rodziny Ruchu Szensztackiego?

Katolickimi, sakramentalnymi rodzinami, które w Ruchu Szensztackim znalazły drogę swojego duchowego rozwoju.

Co daje nam Ruch Szensztacki?

W Ruchu Szensztackim znajdujemy duchową pomoc i oparcie jako małżonkowie i rodzina.

Znajdujemy też odpowiedź na nurtujące nas pytania: jak dzisiaj i teraz być chrześcijańskim małżeństwem, rodziną, matką, ojcem, żona, mężem?

Jaka jest nasza misja?

Pomóc rodzinie w jej duchowej; religijnej i moralnej odnowie, by na nowo była rodziną zbudowaną na sakramencie małżeństwa jako drogę radosnego rozwoju oraz środowisko uszczęśliwiającej miłości.

Jakie środki. pomocne na drodze rozwoju, otrzymujemy?

  • Maryję jako Przewodniczkę na codziennych drogach życia małżeńskiego i rodzinnego oraz Wychowawczynię kształtującą nas na silne osobowości.
  • Wspólnotę jako środowisko rozwoju, wsparcia i ubogacenia doświadczeniami.
  • Stałą formację, ciągłą inspirację do wzrostu religijnego i duchowego oraz apostolskie bodźce do zaangażowania się na rzecz innych rodzin w sposób możliwy dla nas.
  • Środki pomocne do wychowania siebie, które pomagają rozwinąć własną oryginalność, wprowadzić Boga oraz harmonię w rytm dnia oraz przeżywać własne życie jako radosną służbę Bogu i ludziom.
  • Letnie rekolekcje, dni skupienia…

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domu parafialnym.

Siostra Olga

tel.: 603 103 632

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dorota Anczewska

tel.: 508 163 964

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Więcej informacji:

www.szensztat.pl
www.siostry.szensztat.pl