Historia

15 sierpnia 1994 r. Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (Michalici) ks. Kazimierz Tomaszewski zatwierdził Statut i powołał do istnienia ruch apostolski, zrzeszający osoby świeckie (kobiety i mężczyzn) do walki ze złymi duchami, zwany Rycerstwem Św. Michała Archanioła.

Patronem Rycerstwa jest św. Michał Archanioł. Wszyscy Rycerze przynależą do duchowej Rodziny Michalickiej i mają udział w jej dobrach duchowych.


Charyzmat

Charyzmatem Rycerstwa św. Michała Archanioła jest odpędzanie złych duchów od siebie i innych ludzi, oraz z miejsc w których ujawnia się ich obecność.
Jest to walka z szatanem, w której naszym głównym orężem jest modlitwa i post.

  • Modlimy się za ludzi dręczonych przez złe duchy, które ingerują w ich życie różnymi metodami, często będąc przyczyną depresji i innych chorób, zwłaszcza lekoopornych i trudnych do zdiagnozowania.
  • Modlimy się za zniewolonych narkotykami, alkoholem, tytoniem, pożądliwością ciała oraz innymi nałogami.
  • Modlimy się w otrzymanych intencjach, oraz w spotkaniu bezpośrednim z osobą potrzebującą duchowego wsparcia.

Rycerze codziennie odmawiają modlitwy o uwolnienie z mocy szatana i jego demonów - tzw. egzorcyzmy proste, które są zatwierdzone przez Kurię Diecezjalną.

Oręż, którym posługujemy się w walce, nie jest bowiem czysto ludzki, lecz zawiera moce Boże, które burzą nawet warowne twierdze...
2 Kor 10,4


Kandydaci do Rycerstwa

Osoby chętne (kobiety i mężczyźni) do wstąpienia w szeregi Rycerstwa, proszone są o kontakt z animatorem falenickiego Zastępu Rycerstwa św. Michała Archanioła, tel 662-668-104 (Janusz Stankiewicz)
Po okresie próbnym ok. 1 roku, będą mogły złożyć przyrzeczenie rycerskie. Przyrzeczenie składanane jest podczas uroczystej Mszy Świętej, podczas której otrzymują z rąk Animatora Generalnego Rycerstwa św. Michała Archanioła (obecnie ks. Piotr Prusakiewicz) imienną legitymację. Każdy Rycerz zostaje wpisany do rejestru prowadzonego przez Zgromadzenie Michalickie.

Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie
Łk 10,20


Kontakt

Spotkania odbywają się w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 19.00 w domu parafialnym

Kontakt do animatora Zastępu św. Michała Archanioła dla osób potrzebujących duchowego wsparcia i modlitwy, oraz dla osób chętnych do wstąpienia w szeregi Rycerstwa:
tel. 662-668-104 Janusz Stankiewicz