Rycerstwo św. Michała Archanioła

Rycerstwo św. Michała Archanioła

 spotkania odbywają się w I i III środy miesiąca o godz. 19:00 w domu parafialnym

 kontakt do animatora Zastępu św. Michała Archanioła:
tel. 662-668-104 Janusz Stankiewicz

15 sierpnia 1994 r. Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (Michalici) ks. Kazimierz Tomaszewski zatwierdził Statut i powołał do istnienia ruch apostolski, zrzeszający osoby świeckie (kobiety i mężczyzn) do walki ze złymi duchami, zwany Rycerstwem Św. Michała Archanioła.

Patronem Rycerstwa jest św. Michał Archanioł. Wszyscy Rycerze przynależą do duchowej Rodziny Michalickiej i mają udział w jej dobrach duchowych.


Charyzmat

Charyzmatem Rycerstwa św. Michała Archanioła jest odpędzanie złych duchów, demonów, od siebie i innych atakowanych przez nie ludzi, oraz z miejsc w których przebywają. Rycerze modlą się za tych którzy są dręczeni przez złe duchy, oraz za zniewolonych narkotykami, alkoholem, tytoniem, pożądliwością ciała.Odpędzają złe duchy od Kościoła, Polski i całego świata. Jest to walka z szatanem. Rycerze odmawiają modlitwy o uwolnienie lub wyzwolenie z mocy zła, szatana. Modlitwy są zatwierdzone przez Kurię Diecezjalną.

Oręż, którym posługujemy się w walce, nie jest bowiem czysto ludzki, lecz zawiera moce Boże, które burzą nawet warowne twierdze...
2 Kor 10,4


Kandydaci do Rycerstwa

po uprzednim zweryfikowaniu przez animatora, są zaproszeni na okres próbny ok. 1 roku, po którym mogą zostać zarekomendowani przez animatora, jako osoby gotowe do złożenia przysięgi. Przysięgę składają podczas uroczystej Mszy Św. Po złożeniu przysięgi, Rycerz zostaje wpisany do rejestru i otrzymuje imienną legitymację.

Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie
Łk 10,20


Galeria

Porządek Mszy św.

niedziela:

07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00

dzień powszedni:

07:00, 18:00
w piątek o godz. 15:00 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i Koronka do Miłosierdzia Bożego

Liturgia na dziś

Logowanie