Rycerstwo św. Michała Archanioła

15 sierpnia 1994 r. Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła (Michalici) ks. Kazimierz Tomaszewski zatwierdził Statut i powołał do istnienia ruch apostolski, zrzeszający osoby świeckie (kobiety i mężczyzn) do walki ze złymi duchami, zwany Rycerstwem Św. Michała Archanioła.

Patronem Rycerstwa jest św. Michał Archanioł. Wszyscy Rycerze przynależą do duchowej Rodziny Michalickiej i mają udział w jej dobrach duchowych.

Charyzmat

Charyzmatem Rycerstwa św. Michała Archanioła jest odpędzanie złych duchów, demonów, od siebie i innych atakowanych przez nie ludzi, oraz z miejsc w których przebywają. Rycerze modlą się za tych którzy są dręczeni przez złe duchy, oraz za zniewolonych narkotykami, alkoholem, tytoniem, pożądliwością ciała.Odpędzają złe duchy od Kościoła, Polski i całego świata. Jest to walka z szatanem. Rycerze odmawiają modlitwy o uwolnienie lub wyzwolenie z mocy zła, szatana. Modlitwy są zatwierdzone przez Kurię Diecezjalną.

Oręż, którym posługujemy się w walce, nie jest bowiem czysto ludzki, lecz zawiera moce Boże, które burzą nawet warowne twierdze...
2 Kor 10,4

Kandydaci do Rycerstwa

po uprzednim zweryfikowaniu przez animatora, są zaproszeni na okres próbny ok. 1 roku, po którym mogą zostać zarekomendowani przez animatora, jako osoby gotowe do złożenia przysięgi. Przysięgę składają podczas uroczystej Mszy Św. Po złożeniu przysięgi, Rycerz zostaje wpisany do rejestru i otrzymuje imienną legitymację.

Jednak nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie
Łk 10,20

Triduum Paschalne 2019

Wielki Czwartek

18:00 - Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

08:00 - Godzina Czytań i Jutrznia

18:00 - Liturgia na cześć Męki Pańskiej

Wielka Sobota

08:00 - Godzina Czytań i Jutrznia

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

20:30 - Wigilia Paschalna

06:00 - procesja rezurekcyjna i druga Msza Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego

08:30 - Msza św.

10:00 - Msza św.

11:30 - Msza św.

13:00 - Msza św.

18:00 - Msza św.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze św. wg porządku niedzielnego

Papieska intencja apostolstwa modlitwy - kwiecień 2019

Za lekarzy i pracowników humanitarnych, przebywających na obszarach wojennych, którzy narażają własne życie, aby ocalić innych.