Gruzja

Termin: 23 – 31.07.2024r.
Cena: 2850 PLN + 895 USD – dla grupy liczącej 20 – 24 osób
Zapisy do 1 Marca 2024 r.

I DZIEŃ – WARSZAWA – TBILISI
Przelot na trasie Warszawa – Tbilisi (wylot w późnych godzinach wieczornych).

II DZIEŃ – TBILISI
Lądowanie w Tbilisi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji – Tbilisi City Tour – kościół Metechi – w miejscu dawnego kompleksu pałacowego, z
relikwiami gruzińskiej męczennicy Szuszanik, katedra Sioni – centrum życia religijnego Gruzinów, z relikwią krzyża św. Nino, synagoga, Abanotubani – łaźnie, pomnik Matki Gruzji. Przejazd al. Rustawelego. Obiadokolacja i nocleg w Tbilisi.

III DZIEŃ – DAVID GAREJA – BODBE
Śniadanie. David Gareja – kompleks klasztorny z VI wieku, na półpustynnych stokach góry Gareja – założony przez trzynastu mnichów syryjskich – przez wieki potężny ośrodek życia monastycznego. Bodbe – klasztor z IX wieku, modlitwa przy grobie patronki Gruzji – św. Nino. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.

IV DZIEŃ – KAZBEGI
Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Kazbegi – miasteczko będące najpopularniejszym celem wypraw na Gruzińskiej Drodze Wojennej. Wjazd jeepami do
cerkwi Świętej Trójcy z XIV wieku, położonej u stóp Góry Kazbek (5047m n.p.m.) na wysokości 2170 m n.p.m. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ – UPLISCICHE – KUTAISI
Śniadanie. Skalne miasto Uplisciche z X w pne. Kutaisi – monastyr Gelati – ufundowany przez króla Dawida Budowniczego na początku XII wieku, wpisany na listę UNESCO oraz
XI – wieczna katedra Wniebowzięcia NMP, zwana Bagrati – od imienia króla Bagrata III. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ – JASKINIA PROMETEUSZA – BATUMI
Śniadanie. Jaskinia Prometeusza – nazywana podziemnym skarbem Gruzji, która obejmuje różne rodzaje stalaktytów, stalagmitów, zasłon, skamieniałych wodospadów, perełek jaskini, podziemnych rzek i jezior.Przejazd do Batumi, słynnego kurortu nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ – BATUMI
Śniadanie. Czas wolny w Batumi – odpoczynek nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ – BATUMI – TBILISI
Śniadanie. Powrót do Tbilisi. Mtskheta – starożytna stolica i obecne centrum religijne Gruzji, świątynia Svetitskhoveli – miejsce koronacji i pochówku gruzińskich monarchów, Kolacja w tradycyjnej restauracji z muzyką i pokazem gruzińskich tańców ludowych. Nocleg.

IX DZIEŃ – TBILISI – WARSZAWA
Przelot na trasie Tbilisi – Warszawa.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA ZAWIERA:

• przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa
  • 8 noclegów w hotelach 3*/4* /pokoje dwuosobowe, dopłata do pokoju jednoosobowego 320USD/
  • wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
  • przejazdy autokarem wg programu
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota
  • usługę lokalnego przewodnika
  • zestawy słuchawkowe tour quide
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/