Wiadomości Parafialne - 929/2017/06/11

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem wszystkich innych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca (zob. KKK 234).
  • Dzisiaj, po Mszach św., zbieramy ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
  • Dzisiaj zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę świętą o godz. 18.00 i spotkanie.
  • Nabożeństwo Fatimskie celebrować będziemy we wtorek (13.06) po Mszy św. o godz. 18.00. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą lampiony. Rozważania różańcowe przygotowała i poprowadzi młodzież oazowa.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w środę (14.06) na różaniec, Mszę świętą oraz spotkanie w domu parafialnym. Początek o godz. 17.15.
  • W czwartek (15.06) obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy św.: 7.00; 8.30; 10.00; 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Czekanowska, Walcownicza, Młoda, Włókiennicza, Olecka. Procesja zakończy się na terenie Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury u Ojców Jezuitów. Zapraszamy dziewczynki - „Bielanki” do sypania kwiatów podczas procesji. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie procesji, a szczególnie wspólnotom: Domowy Kościół, Oaza, Harcerze, Odnowa w Duchu Świętym i Neokatechumenat za przygotowanie ołtarzy. Ojcom Jezuitom dziękujemy za umożliwienie zorganizowania czwartego ołtarza na terenie ich ośrodka.
  • Przez cały tydzień dawnej oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym sprawować będziemy procesję eucharystyczną wokół kościoła. Na zakończenie, w czwartek (22.06), pobłogosławimy wianki.
  • W sobotę obchodzimy wspomnienie świętego Brata Alberta, któremu poświęcony jest obecny rok duszpasterski.
  • W przyszłą niedzielę (18.06), po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Szymon Piotr Hilsberg, kawaler, i Maria Sieluk, panna, oboje z par. tut.