Wiadomości Parafialne - 947/2017/10/15

• Dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i przystępujących do Komunii świętej.
  • W ramach modlitwy za zmarłych przyjmujemy na Wypominki jednorazowe i roczne. Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy się 1. listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, podczas procesji na cmentarzu oraz 2. listopada, w Dzień Zaduszny, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się każdego dnia listopada (od 03.11) o 17.30 oraz w każdy piątek roku (poza wakacjami) podczas Mszy św. o godz. 15.00. Pamiętajmy również o uprzątnięciu grobów i terenu wokół nich.
  • Dzisiaj po Mszach św. Caritas Parafialny zbiera ofiary do puszek na ubogich z parafii.
  • Konferencja chrzcielna, prowadzona przez Domowy Kościół, odbędzie się w piątek o godz. 18.45 w domu parafialnym.
  • Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na spotkanie w sobotę o godz. 18.00 w kościele.
  • Ks. Mariusz zaprasza ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Odnowy w Duchu Świętym. W związku z tym wysłuchamy okolicznościowego kazania i świadectw zrzeszonych w ruchu.
  • Kandydatów do Bierzmowania ks. Przemysław zaprasza na spotkanie w niedzielę 22. października o godz. 18.00 w kościele.
  • W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na misje.
  • W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
  • Dwóch kandydatów z naszej parafii: Konrad Kośla i Karol Madaj, rozpoczęło kurs diecezjalny na nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Po ukończeniu kursu i ustanowieniu będą mogli, w razie potrzeby, udzielać Komunii świętej w zgromadzeniu eucharystycznym i zanosić ją do chorych.

Wypominki 2017