Wiadomości Parafialne - 952/2017/11/19

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.
  • Biskup Pomocniczy Marek Solarczyk obchodzi dzisiaj 6. rocznicę (2011) święceń biskupich. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie Marku.
  • Zgodnie z decyzją władzy diecezjalnej, dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest puszka Caritas parafialnego na ubogich z parafii. Caritas będzie także rozdawać prośby dzieci do św. Mikołaja. Caritas, w imieniu dzieci, prosi o gorące serca sponsorów. Zwrot prezentów najpóźniej do drugiej niedzieli grudnia.
  • Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 18.00 w kościele.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia „Falenica dla Jezusa”, dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Kurs przedmałżeński i konferencja chrzcielna prowadzona przez Domowy Kościół odbędzie się w piątek o godz. 18.45 w domu parafialnym.
  • Chłopców, którzy chcieliby posługiwać w służbie ministranckiej zapraszamy na spotkanie kandydatów w sobotę, 25. listopada, o godz. 9.00.
  • W przyszłą niedzielę 26. listopada przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 13.00 sprawowane będzie nabożeństwo ku czci NSPJ (Litania do NSPJ i akt poświęcenia O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu). Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu.
  • Również w przyszłą niedzielę, 26. listopada, harcerze będą rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.
  • W koszu przy ołtarzu św. Maksymiliana możemy składać świąteczne dary dla ubogich z parafii.
  • Biuro podróży HERMES organizuje parafialną pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 10 - 17 kwietnia 2018 roku. Koszt pielgrzymki: 3670 zł + 100 USD. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz. Spotkanie informacyjne połączone z wpłatą zaliczki odbędzie się 3. grudnia po Mszy św. wieczornej. W przedsionku kościoła i gablocie znajdują się szczegółowe informacje o pielgrzymce.