Wiadomości Parafialne - 970/2018/03/25

• Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień przeznaczony na wspomnienie męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
  • Dzisiejszą Mszę św. o godz. 10:00 rozpocznie procesja z palmami od groty Matki Bożej. Podczas obrzędu błogosławieństwa palm członkom wspólnoty Neokatechumenalnej zostaną wręczone palmy z Jerozolimy. Po Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
  • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali, dziś o godz. 17:15.
  • Zostały wykonane ławki do prezbiterium i pulpit pod Ewangeliarz. Ławki będą służyły koncelebrującym Msze św. oraz posługującym ministrantom. Przygotowujemy również tron pod obraz MB Częstochowskiej na czas peregrynacji w naszej parafii w dniach 11-12 maja 2018 roku. Dziękujemy p. Piotrowi Januszko za naprawę drzwi z zakrystii do prezbiterium.
  • W tym tygodniu wymieniliśmy oświetlenie ołtarza i ambony. Stare oświetlenie przegrzewało się, co skutkowało okopceniem ściany kościoła.
  • Okres Wielkiego Postu trwa do Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek wyłącznie, która rozpoczyna Święte Triduum Paschalne. Mszę Wieczerzy Pańskiej sprawować będziemy o godz. 18:00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy przechowania (ciemnicy). Po zakończeniu liturgii będzie możliwość adoracji do godz. 20:00.
  • W Wielki Piątek o godz. 8:00 sprawować będziemy Godzinę Czytań i Jutrznię. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Podczas adoracji Krzyża składamy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, gdzie będzie możliwość adoracji do godz. 21:00. W Wielki Piątek i (jak zachęca Kościół) w Wielką Sobotę, aż do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej, obowiązuje post paschalny.
  • W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • W Wielką Sobotę zapraszamy na Godzinę Czytań i Jutrznię o godz. 8:00. Po zakończeniu Liturgii Godzin błogosławieństwo pokarmów do godz. 18:00. W godz. 9:00 - 18:00 będzie możliwość spowiedzi. Zapraszamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu wystawionego w Kaplicy Grobu Pańskiego.
  • Wigilię Paschalną sprawować będziemy w nocy z soboty na niedzielę o godz. 20:00. Na Wigilię Paschalną przynosimy ze sobą świece.
  • Procesja rezurekcyjna, która jest uroczystym ogłoszeniem Zmartwychwstania Chrystusa, rozpocznie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00. Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (1. kwietnia): 6:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.
  • Wszystkim życzymy owocnego przeżycia Triduum Paschalnego i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Michał Dąbrowski, kawaler z par. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym, i Ewa Porycka, panna z par. tutejszej.