Wiadomości Parafialne - 974/2018/04/22

• Dzisiaj przypada IV Niedziela Wielkanocy, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, w którą przeżywamy dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa dziś o godz. 19:00.
  • Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzisiaj w godz.: 9:30 - 14:00 na kiermasz przed kościołem. W ofercie m. in. pamiątki I Komunii Świętej, Pismo Święte dla młodych, Biblia dla dzieci, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia, gry, flagi maryjne i papieskie na godne powitanie obrazu MB Częstochowskiej. Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla najuboższych z parafii.
  • Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy na spotkanie formacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 w kościele.
  • Jutro, 23. kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o naszym wikariuszu, ks. Wojciechu, który obchodzi swoje imieniny oraz 25. rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. w int. ks. Wojciecha sprawować będziemy 23. kwietnia, w poniedziałek, o godz. 7:00.
  • W środę, 25. kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty, dzień imienin Bpa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w modlitwie o biskupie pomocniczym naszej diecezji.
  • W czwartek (26. kwietnia) Msza św. wieczorna będzie odprawiona w intencji ks. Mariusza, naszego rezydenta, jako dziękczynna za dotychczasowy okres studiów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina z prośbą o błog. Boże na dalszą naukę. Jednocześnie Msza św. będzie częścią egzaminu licencjackiego z gry liturgicznej i improwizacji organowych. Po Mszy św. wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Przedstawicieli poszczególnych wspólnot parafialnych zapraszamy na posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek, 27. kwietnia, o godz. 17:00. Obecność obowiązkowa. Ze względu na spotkanie PRD i Bierzmowanie w Radości, kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano.
  • Narzeczonych zapraszamy na kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego w piątek, 27. kwietnia, o godz. 18:45 w domu parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę, 29. kwietnia, taca przeznaczona będzie na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.
  • Również w przyszłą niedzielę, 29. kwietnia, po Mszach św. odbędzie się kiermasz, podczas którego wolontariusze z domu samotnej matki i dziecka rozprowadzać będą przez nich wykonane rękodzieła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na Dom samotnej matki i dziecka w Warszawie przy ul. Skierdowskiej.
  • W każdą ostatnią niedzielę miesiąca w Wiadomościach Parafialnych drukować będziemy listę peregrynacji po rodzinach na kolejny miesiąc. Za tydzień wydrukujemy listę na maj (12.05-31.05).
  • Przypominamy program przygotowania i peregrynacji obrazu MB. Czas nawiedzenia poprzedzą: niedziela odnowienia przyrzeczeń małżeńskich (6. maja 2018) oraz trzydniowe ćwiczenia rekolekcyjne od 8. do 10. maja. Przygotowanie poprowadzi o. Romuald z Instytutu Szensztackiego. Porządek Mszy św. podczas rekolekcji o godz.: 7:00, 11:00, 16:00, 18:00.
  • Nawiedzenie NMP w naszej parafii rozpocznie się 11. maja br. wg następującego porządku:
    • 18:00 Nabożeństwo oczekiwania
    • 19:00 Powitanie obrazu i Msza św. pod przewodnictwem Bpa Marka Solarczyka
    • 21:00 Apel Jasnogórski
    • 22:00 Czuwanie młodzieży
    • 23:00 Modlitwa za zmarłych
    • 00:00 Msza św. ("Pasterka Maryjna") sprawowana przez księży pochodzących z parafii i tych, którzy pracowali w parafii
    • 01:00 Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym
    • 02:00 Czuwanie Koła Żywego Różańca
    • 03:00 Czuwanie Koła Przyjaciół Radia Maryja
    • 04:00 Czuwanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ
    • 05:00 Czuwanie Domowego Kościoła
    • 06:00 Czuwanie Neokatechumenatu
    • 07:00 Czuwanie Skautów
    • 07:30 Godzinki
    • 08:00 Msza św. w intencji chorych z sakramentem namaszczenia chorych
    • 10:00 Msza św. z udziałem dzieci i rodziców
    • 12:00 Msza św. z udziałem młodzieży
    • 13:00 Czuwanie Oazy
    • 14:00 Czuwanie Caritasu
    • 15:00 Czuwanie Domowego Kościoła
    • 16:00 Nieszpory
    • 16:30 Msza św. na zakończenie nawiedzenia
  • Śmieci na cmentarzu prosimy wyrzucać do kontenera na śmieci, a nie za płot na sąsiednią działkę.
  • Można już zamawiać zdjęcia z bierzmowania. Szczegółowe informacje dostępne w zakrystii.
  • Spotkanie dla małżeństw starszych i osób samotnych chętnych do formacji w Ruchu Szensztackim odbędzie się w sobotę, 28. kwietnia, o godz. 15:00 w salce przy kościele. Spotkanie poprowadzi s. Olga.
  • Stosownie do przepisów kan. 1043 i 1051 KPK i pkt. 369 Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej, podajemy do wiadomości, że Jakub Sędek, syn Jerzego Konstantego i Joanny Lucyny, alumn WSD, w dniu 19. maja 2018 roku ma przyjąć święcenia diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie o kandydacie do święceń diakonatu.

Zapowiedzi przedmałżeńskie

• Marek Jan Wysocki, kawaler, i Elżbieta Stanisława Radtke, wdowa, oboje z par. tut.