Wiadomości Parafialne - 983/2018/06/24

• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 19:00 w ogrodach kościoła odbędzie się koncert muzyki wenezuelskiej organizowany przez Falenickie Towarzystwo Kulturalne.
  • W poniedziałek, 25. czerwca, rozpocznie się trzydniowa pielgrzymka dziękczynna za peregrynację obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii.
  • W piątek, 29. czerwca, obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu taca przeznaczona będzie na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. Msze św. sprawować będziemy o godz. 18:00 dnia poprzedniego oraz o godz.: 7:00, 15:00 i 18:00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu (krzyż, różaniec, szkaplerz lub medalik) pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary. Ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą tego dnia katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę.
  • Rozpoczął się okres wakacji. Od lipca do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 13:00 w niedziele oraz Mszy św. o godz. 15:00 w piątki. Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i piątki w godz. 18:30 - 19:30. W okresie wakacyjnym nie będzie spotkań wspólnot parafialnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez wspólnotę dla Intornizacji NSPJ będzie w piątki w godz. 18:30 - 19:30.Kolejna pierwszopiątkowa wizyta u chorych odbędzie się we wrześniu (07.09).
  • Pan Organista Krzysztof Łukaszewicz w dniach 25.06 - 21.07 będzie na urlopie. W tym czasie Msze św. sprawowane będą bez grania na organach.
  • Pan Kościelny Lesław Winiarczyk w dniach 01.07 - 31.07 będzie na urlopie. W tym czasie dyżur kościelnego pełnić będą klerycy dk. Jakub Sędek i al. Kazimierz Jakubowski.
  • Księgarenka parafialna nie będzie czynna w lipcu i w sierpniu.
  • Z początkiem lipca rozpocznie się remont kancelarii parafialnej. Koszt remontu to około 7 tyś. złotych. W sierpniu rozpoczniemy wymianę pozostałych okien w domu parafialnym. Koszt szacowany jest na około 57 tyś. złotych. Wspólnota Domowego Kościoła zdeklarowała się złożyć ofiarę na ten cel w wysokości 18 900 zł. Jeżeli inne wspólnoty lub indywidualni ofiarodawcy zechcieli by wesprzeć remonty w parafii, byłaby to duża pomoc.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 24 czerwca 2018, niedziela - Walcownicza 25E
    • 25 czerwca 2018, poniedziałek - Walcownicza 27A