Wiadomości Parafialne - 995/2018/09/16

• Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uczniów klas 3 gimnazjum i starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 18:00.
  • Caritas parafialny zbiera dzisiaj ofiary do puszek na potrzebujących z parafii.
  • Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć chrzest w przyszłą niedzielę, zapraszamy na konferencję przedchrzcielną w piątek (21.09) o godz. 18:45 w domu parafialnym. Katechezę prowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
  • Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę (22.09) o godz. 18:00 w kościele. Dzieci przynoszą do poświęcenia różaniec zakupiony przez rodziców.
  • Zapraszamy na modlitwę wstawienniczą w przyszłą niedzielę (23.09) po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Parafialna Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę Świętą, z okazji 40-lecia powstania pierwszego kręgu Domowego Kościoła. Eucharystia odbędzie się 6. października o godzinie 18:00 i będzie przewodniczył jej Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, ks. dr Marek Sędek. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie.
  • Zachęcamy do udziału w spotkaniu młodych na stadionie, 6. października. Szczegółowe informacje na plakatach w przedsionku kościoła. W zakrystii są dostępne wejściówki na to wydarzenie.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 29. września - 7. października. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  • Skauci Europy, działający w naszej parafii, zapraszają do gromady chłopców w wieku 9-12 lat. Więcej informacji na ulotkach, które rozdają skauci przy wyjściu z kościoła.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Podajemy listę adresów na najbliższy tydzień:
    • 16 września 2018, niedziela Margerytki 15
    • 17 września 2018, poniedziałek Margerytki 21
    • 18 września 2018, wtorek Margerytki 21A
    • 19 września 2018, środa Margerytki 23
    • 20 września 2018, czwartek Margerytki 24A
    • 21 września 2018, piątek Margerytki 25
    • 22 września 2018, sobota Margerytki 34
    • 23 września 2018, niedziela Margerytki 35
  • W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.

Na rozpoczynający się tydzień, na czas szczególnie poświęcony modlitwie za dzieci, młodzież i wychowawców, na czas zgłębiania problemów wychowania młodego pokolenia przyzywajmy Bożego błogosławieństwa.