Wiadomości Parafialne - 1009/2018/12/23

• Po dorocznym obchodzie misterium paschalnego nic nie jest Kościołowi droższe, jak obchód wspomnienia Narodzenia Pańskiego i Jego pierwszych wystąpień. Okres Narodzenia Pańskiego zaczyna się od I Nieszporów Narodzenia Pańskiego i trwa aż do niedzieli po Objawieniu, czyli do niedzieli po 6 stycznia włącznie. Dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę święta, a nie uroczystości, i nie znoszą piątkowego postu.
  • W poniedziałek, 24. grudnia, Msza św. będzie tylko rano, o 6:45. Nie będzie Mszy św. wieczorem.
  • Serdecznie zapraszamy na Pasterkę - Mszę św. o północy, którą poprzedzi Godzina Czytań o 23.30. Po Pasterce tradycyjnie podzielimy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.
  • W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia (25. grudnia) Msze św. sprawowane będą wg następującego porządku: 0:00 (Pasterka), 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Po Mszy św. o godz. 11:30 będzie tort "urodzinowy Pana Jezusa".
  • Drugiego dnia świąt (26. grudnia) Msze św. sprawować będziemy wg porządku niedzielnego.
  • Zgodnie z decyzją władzy kościelnej, ofiary złożone na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, natomiast taca zebrana drugiego dnia świąt (26. grudnia) na budowę świątyń w naszej Diecezji. W tym dniu wysłuchamy słowa rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • W pierwszą niedzielę po Narodzeniu Pańskim (30. grudnia) obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  • Wizytę duszpasterską (tzw. kolędę) rozpoczniemy 2. stycznia 2019 roku. W przyszłą niedzielę (30. grudnia) podamy program wizyty na najbliższy tydzień.
  • W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Przy tej okazji wspieramy Siostry Sakramentki.
  • W księgarence Caritas parafialnego możemy nabyć świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Dziękujemy Odnowie w Duchu Świętym za przygotowanie szopki Bożonarodzeniowej, młodzieży oazowej oraz p. Annie Sieradzkiej za dekoracje świąteczne, grupie parafian za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz państwu Krauze za choinki.
  • Kancelaria parafialna parafialna we wtorek (25. grudnia) będzie nieczynna. W piątek (28. grudnia) będzie czynna tylko rano 7:30 - 8:30. Podczas wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i piątki tylko rano (7:30 - 8:30).
  • Zgodnie z informacją kurialną istnieje możliwość otrzymania biletów na koncert Betlejem w Warszawie.
  • Zapraszamy na wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
  • Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech obfitują one w łaskę miłości, pokoju i pojednania. Szczęść Boże na święta i nowy rok 2019.

Kończy się nasze adwentowe oczekiwanie, wyjątkowo krótkie w tym roku. Wykorzystajmy najbliższe godziny, aby jeszcze lepiej przygotować nasze serca i godnie, po chrześcijańsku przywitaj świąteczny czas.