Wiadomości Parafialne - 1026/2019/04/21

• Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu, w piątek, 26. kwietnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Jutro, w drugi dzień świąt Wielkanocy, Msze św. sprawować będziemy wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  • W drugą niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego (28. kwietnia) ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.
  • W przyszłą niedzielę, 28. kwietnia, zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15:00. Adoracja potrwa do godz. 16:00.
  • Dziękujemy wszystkim za czynne włączenie się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Szczególne podziękowania składamy wspólnocie Domowego Kościoła za przygotowanie kaplicy Grobu Pańskiego; służbie liturgicznej; chórowi; wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła; za dekoracje kwiatowe na święta; panu organiście i panu kościelnemu za ich ofiarną pracę. Dziękujemy również drukarni Center Print z Falenicy za wydrukowanie bannerów do kaplicy Grobu Pańskiego.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ w parafii w grudniu 2020 roku. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 22 kwietnia 2019, poniedziałek Przerwa Wielkanocna
    • 23 kwietnia 2019, wtorek Warszawa, Poezji 12/64
    • 24 kwietnia 2019, środa Warszawa, Poezji 12/65
    • 25 kwietnia 2019, czwartek Warszawa, Poezji 12/76
    • 26 kwietnia 2019, piątek Warszawa, Poezji 10
    • 27 kwietnia 2019, sobota Warszawa, Kosodrzewiny 4/2
    • 28 kwietnia 2019, niedziela Warszawa, Kosodrzewiny 8
  • Caritas parafialny prosi o zwrot skarbonek z jałmużną wielkopostną.
  • Wszystkim życzymy błogosławionych świąt Wielkanocy. Niech Zmartwychwstały Pan nasyci nas swoją obecnością i wypełni nasze życie nadzieją życia wiecznego.

Idźmy z radością do naszych domów, rodzin i do całego świata, niosąc wszystkim nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa, a zwłaszcza tam, gdzie jeszcze panują cierpienie i smutek. Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!