Wiadomości Parafialne - 1051/2019/10/13

• Wczoraj, w sobotę (12. października), w Bazylice Katedralnej podczas Mszy św. o godz. 10:00, Andrzej Kośla - ministrant z naszej parafii, został promowany na lektora. Serdecznie gratulujemy.
  • Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!". Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na stypendystów fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. na stypendia naukowe dla młodzieży z ubogich rodzin.
  • Zapraszamy na, ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie, dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00. Rozważania i modlitwę poprowadzi Parafialny Zespół Caritas, prosimy ich również o udekorowanie figury MB Fatimskiej żywymi kwiatami. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą lampiony.
  • Dzisiaj, ze względu na Nabożeństwo Fatimskie, nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30.
  • W sobotę przypada wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Po Mszach św. będzie możliwość adoracji relikwii Błogosławionego.
  • Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.
  • W przyszłą niedzielę (20. października) taca przeznaczona będzie na misje.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczęszczających na Msze św. i przystępujących do Komunii Świętej.
  • W przyszłą niedzielę (20. października) zbierane będą ofiary do puszek Caritas dla potrzebujących z parafii.
  • Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej w rodzinach naszej parafii. Jest to czas przygotowania do Intronizacji NSPJ. Podajemy program peregrynacji na najbliższe dni:
    • 13 października 2019, niedziela Podkowy 51
    • 14 października 2019, poniedziałek Warszawa, Podkowy 51A
    • 15 października 2019, wtorek Podkowy 51A
    • 16 października 2019, środa Podkowy 81F
    • 17 października 2019, czwartek Podkowy 81A
    • 18 października 2019, piątek Podkowy 81
    • 19 października 2019, sobota Podkowy 81D
    • 20 października 2019, niedziela Podkowy 81C
  • Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Katechezy odbywają się we wtorki o 19:00 w kościele. Więcej informacji na plakatach. W przedsionku kościoła znajdują się również ulotki - możemy je wziąć i zachęcać innych do udziału w rekolekcjach.
  • W ramach modlitwy za zmarłych przyjmujemy na Wypominki jednorazowe i roczne. Za zmarłych polecanych w Wypominkach jednorazowych modlimy się 1. listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, podczas procesji na cmentarzu oraz 2. listopada, w Dzień Zaduszny, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały listopad (od 03.11) o 17.30 oraz w każdy piątek roku (poza wakacjami) podczas Mszy św. o godz. 15.00.

Przed Ewangelią usłyszeliśmy słowa: "za wszystko dziękujcie Bogu". Niech one przynaglają nas w rozpoczynającym się tygodniu do życzliwego i wdzięcznego odnoszenia się do innych.