Wiadomości Parafialne - 1077/2020/04/12

• Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Wielkanocy. Niech Zmartwychwstały Pan udzieli nam daru pokoju, pozwoli doświadczyć swojej chwalebnej obecności podczas świątecznego posiłku, obdarzy nas łaską miłosierdzia i zachowa nas na życie wieczne. Alleluja! Jezus żyje! Radujmy się w Panu!
  • Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Dlatego też w piątek, 17. kwietnia, można spożywać pokarmy mięsne.
  • Jutro, w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (drugi dzień świąt), Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • W najbliższym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek i w piątek w godz. 17:00-18:00.
  • W przyszłą niedzielę, 19. kwietnia, na zakończenie Oktawy Wielkanocy przypada 2. Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w domach Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu świąt paschalnych, a szczególnie: panu Tomaszowi Wielga za transmisje internetowe; wspólnocie Neokatechumenalnej za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego; pani, która kupiła na giełdzie kwiaty do grobu; służbie liturgicznej; organiście - panu Krzysztofowi Łukaszewiczowi; kościelnym - panom Stanisławowi Frelikowi i Jerzemu Cwilowi.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Prosimy o dalszą pomoc na miarę swoich możliwości. Ofiary pieniężne możemy przekazywać bezpośrednio do parafii lub na konto bankowe: 38 1240 6003 1111 0010 6255 0498.
  • Mamy nowe numery tygodników: Niedziela, Gość NiedzielnyMały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabycia i lektury.