Wiadomości parafialne - 1096/2020/08/23

• Dziękujemy ks. Mariuszowi za jego dziesięcioletnią posługę w naszej parafii. Od czwartku, 27. sierpnia, ks. Mariusz podejmie obowiązki wikariusza w parafii św. Jakuba Apostoła na Tarchominie oraz wykładowcy muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej. Życzymy obfitości łask Bożych w wypełnianiu powierzonych mu zadań i obowiązków.
  • W środę, 26. sierpnia, przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 18:45-19:30. Możliwość spowiedzi w dni powszednie przed Mszą św, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w godz. 17:00-18:00.
  • Nasz Biskup przypomina o stosowaniu zaleceń sanitarnych podczas obecności w kościele oraz usilnie zachęca do przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Przypominamy, że w naszej świątyni Komunia św. na rękę udzielana jest w nawie głównej i przy ołtarzu św. Maksymiliana, a do ust w nawie przy kaplicy MB.
  • Dożynki diecezjalne odbędą się w przyszłą niedzielę, 30. sierpnia, w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Stanisławowie. Centralną częścią uroczystości będzie Msza św. dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godz. 11:00.
  • Ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne, spotkania wspólnot mogą odbywać się po 6. września wg uznania odpowiedzialnych za wspólnoty z zachowaniem przepisów sanitarnych.
  • Odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne zapraszamy na spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej 4. września (piątek) po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.