Wiadomości Parafialne - 1121/2021/02/14

• Dzisiaj, po Mszach św., zbierane są do puszek ofiary na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  • W środę, 17. lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  • Przypominamy przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego (24. grudnia). Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  • W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00 i Gorzkie Żale w niedziele o 17:15. Przypominamy także o ograniczeniach związanych z epidemią - obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu, jednocześnie w świątyni może przebywać 40 osób. Przy drzwiach kościoła i przy konfesjonałach znajduje się płyn do dezynfekcji.
  • Prosimy następujące wspólnoty parafialne o przygotowanie rozważań na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: 19/02 Młodzież Oazowa, 26/02 Domowy Kościół, 05/03 Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, 12/03 Lektorzy i Ministranci, 19/03 Odnowa w Duchu Świętym, 26/03 Neokatechumenat. W tym roku nie będziemy organizować nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami osiedla.
  • Rekolekcje Wielkopostne planowane są od 7. do 9. marca.
  • Od 1. Niedzieli Wielkiego Postu wznowimy sprawowanie nabożeństw we wtorki o 17:50 do św. Judy Tadeusza i św. Michała Archanioła oraz w środy o 17:45 do MB Nieustającej Pomocy i św. Józefa. W czwartki zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 17:00-18:00. Adoracja Intronizacyjna i Msze św. w piątki o godz. 15:00 wznowione będą po wakacjach.
  • W przyszłą niedzielę, 21. lutego, po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek Caritas parafialnego na pomoc potrzebującym.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.