Wiadomości Parafialne - 1168/2022/01/09

• Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra podczas liturgii śpiewać będziemy pieśni okresu zwykłego.
  • 3. stycznia rozpoczęliśmy kolędę, która w tym roku odbywa się w dwojaki sposób: odwiedzamy parafian w domach wg zgłoszeń w zakrystii, a pozostałych zapraszamy na Mszę św. w piątek lub sobotę o godz. 18:00. Na Mszę św. przynieśmy wodę do poświęcenia, którą pokropimy mieszkańców i pomieszczenia w domu. W tym tygodniu na kolędę zostały wyznaczone następujące ulice:
    • 10/01/2022 Poniedziałek od 16:00 ul. Hiacyntowa, Jachowicza (domy jednorodzinne oraz bloki 4A i 4B), Kłodzka (domy jednorodzinne i segmenty), Tamaryszków, Techniczna, Wrzosowa
    • 11/01/2022 Wtorek od 16:00 ul. Michalinki, Owocowa, Parterowa, Pińczowska, Rzeczycka
    • 12/01/2022 Środa od 16:00 ul. Dulczyńska, Margerytki, Żnińska
    • 13/01/2022 Czwartek od 16:00 ul. Gruntowa, Sztumska, Szymbarska, Śpiewna
    • 14/01/2022 Piątek od 16:00 ul. Dusznicka, Lokalna, Wolna
    • 15/01/2022 Sobota od 10:00 ul. Bambusowa, Derkaczy, Włókiennicza
    • Ofiary składane podczas wizyty i Mszy św. kolędowej przeznaczone są na utrzymanie kościoła i prace remontowe.
  • Ze względu na obecną sytuację, nie będzie spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii św. planowanego na sobotę, 15. stycznia. Kolejne spotkanie planowane jest na 19. lutego.
  • W przyszłą niedzielę, 16. stycznia, po Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na rachunek za ogrzewanie w grudniu. Ze względu na wysokie opłaty za gaz, w styczniu zmniejszyliśmy ogrzewanie w kościele i budynkach parafialnych.
  • Dzisiaj, po Mszach św., zbierane są ofiary do puszek Caritas parafialnego dla potrzebujących.
  • W księgarence parafialnej można nabyć książeczki Oremus na styczeń.
  • Zachęcamy do wypełnienia ankiety synodalnej dostępnej na stronie internetowej parafii i diecezji.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.