Wiadomości Parafialne - 1176/2022/03/06

• W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, która jest początkiem czcigodnego obchodu wielkopostnego, podczas procesji na wejście śpiewamy Litanię do Świętych, wzywając ich wstawiennictwa do owocnego przeżycia postu.
  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w Gorzkich Żalach w niedziele o 17:15 oraz Drodze Krzyżowej w piątki o 17:15 i 18:45. W najbliższy piątek, 11. marca, rozważania Drogi Krzyżowej o 17:15 poprowadzi Koło Żywego Różańca.
  • W środę, 9. marca, Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę różańcową o 17:30 i Mszę św. o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę, 13. marca, zbierane będą ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.
  • Dzisiaj, w ramach akcji Caritas naszej diecezji, prowadzona jest zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki - mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Prosimy nie przynosić żywności. Dary zbiera Parafialny Zespół Caritas (wejście z tyłu kościoła, od ul. Czekanowskiej) w godz. 8:00-18:00. Zebrane rzeczy będę przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas w Urlach oraz inne miejsca na terenie diecezji.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie codziennie o godz. 17:30 (bez niedziel i piątków - ze względu na nabożeństwa wielkopostne). Prosimy Koło Przyjaciół Radia Maryja o poprowadzenie modlitwy w tym tygodniu.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do wypełnienia ankiety synodalnej. Termin składania ankiet mija 15. marca. Więcej informacji w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii.
  • Wczoraj, w sobotę 5. marca, kleryk Michał Opałka otrzymał posługę lektoratu. Pamiętajmy w modlitwach o naszym alumnie i módlmy się o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej.