Wiadomości Parafialne - 1183/2022/04/24

• 2. Niedzielę Wielkanocy obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15:00 oraz adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 wieczór uwielbienia Falenica dla Jezusa i modlitwa wstawiennicza.
  • Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Prosimy o dary żywnościowe i higieniczne dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dary możemy przynosić do Caritas parafialnego w niedziele w godz. 7:45-14:00. Również w tych godzinach wydawane są dary. Dziękujemy wszystkim za pomoc.
  • Jutro, w poniedziałek 25. kwietnia, przypada święto św. Marka, Ewangelisty. We wtorek, 26. kwietnia, liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W piątek, 29. kwietnia, święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W przyszłą niedzielę, 1. maja, rozpoczynamy celebracje nabożeństw majowych - codziennie o 17:30. Po Mszy św. o godz. 13:00 nabożeństwo i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po procesji spotkanie Koła Żywego Różańca.
  • Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. W tej intencji różaniec o 17:30 (od poniedziałku 25. kwietnia do soboty 30. kwietnia), od niedzieli 1. maja o godz. 17:00. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzi Koło Żywego Różańca. Adoracja Najświętszego Sakramentu wg następującego porządku: pn-śr 17:00-18:00, cz 18:30-19:30, pt 15:30-18:00, sb 17:00-18:00.
  • W maju i w czerwcu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartki w godz. 18:30-19:30 oraz w piątki w godz. 15:30-18:00. W pozostałe dni w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych.
  • Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na kościół.
  • Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. W księgarence można nabyć książeczki Oremus na maj.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej, Klasztoru Cystersów w Wąchocku oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie w dniu 2. maja 2022 r. Szacowany koszt, przy zgłoszeniu przynajmniej 40 osób, to 130 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Krzysztofa.