Wiadomości Parafialne

WIadomości Parafialne - 1217/2022/12/18

Ogłoszenia parafialne

 1. W IV Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Dzisiaj Msze św. z naukami według porządku niedzielnego. Modlitewno–muzyczne uwielbienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godzinie 19:00. W poniedziałek i wtorek roraty o 6:45; Msze św. z naukami o 11:00, 18:00 i 19:30. We wszystkie trzy dni o 15:00 Wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. wieczornej o 18:00. Różaniec o 17:30. Spowiedź w poniedziałek i wtorek podczas Mszy świętych. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Dziedzic – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Szczegółowy program rekolekcji na tablicy ogłoszeń przed kościołem i na stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy!
 2. Opłatki do nabycia w zakrystii.
 3. Przed kościołem nasi ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko na stół wigilijny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla naszej służby liturgicznej.
 4. Parafialny CARITAS informuje i zaprasza:
  • po wyjściu z kościoła można złożyć do puszki Caritas ofiarę dla najbardziej potrzebujących parafian;
  • w księgarence parafialnej są już dostępne „Oremusy” na styczeń. Zachęcamy też do nabywania książek katolickich – może być to pomysł na świąteczny prezent;
  • w środę o 16:45 „choinka” dla dzieci pozostających pod opieką Caritas.
 5. Przygotowanie naszej świątyni na Uroczystość Narodzenia Pańskiego – dekorowanie, ubieranie choinek, ustawianie szopki i inne prace – w środę po Mszy Św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 6. W sobotę – 24 grudnia – Wigilia przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msza św. – ostatnie Roraty – o godzinie 6:45. Pasterka o północy poprzedzona czuwaniem modlitewnym – Brewiarzową Godziną Czytań – o godzinie 23:30. Pamiętajmy o poście eucharystycznym na godzinę przed komunią świętą.
 7. W niedzielę – 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godzinie 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. Ofiary składane na tacę tego dnia – jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca okresu zimowego – zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem. W drugi dzień świąt – poniedziałek 26 grudnia – Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej wyłożonej przy wyjściu z kościoła.